Kamery w Krakowie wszystko nagrały. "Czy ich rozpoznajesz?"

150

Na jednej z ulic Krakowa doszło do skandalicznej sytuacji. Kamery monitoringu nagrały dwóch mężczyzn, którzy w biały dzień podeszli do kamienicy i zerwali zawieszoną na balkonie flagę LGBT+. Wideo zostało opublikowane na Facebooku.

Kamery w Krakowie wszystko nagrały. "Czy ich rozpoznajesz?"
Mężczyźni zostali nagrani (Facebook)

Do sieci trafiło niepokojące wideo. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował na Facebooku przykład homofobicznego zachowania dwóch mężczyzn, którzy w biały dzień postanowili zniszczyć czyjąś własność.

Do zdarzenia doszło 3 września na ul. Krakowskiej 49 w Krakowie. Dwóch elegancko ubranych młodych mężczyzn dopuściło się homofobicznego aktu wandalizmu. Chuliganom przeszkadzała flaga LGBT+ zawieszona na balkonie Centrum Psychoterapii "Przestworza". To właśnie ten ośrodek niesie pomoc psychologiczną m.in. osobom LGBT. Jeden z wandali wszedł na balkon i zerwał flagę, a drugi go asekurował.

Mężczyźni poczuli się bezkarni. Nie przewidzieli, że po drugiej stronie ulicy stoi osoba, która nagrywa ich chuligański czyn telefonem. Na zarejestrowanym wideo dokładnie widać twarze wandali oraz moment zerwania przez nich flagi. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zwrócił się o pomoc do internautów w rozpoznaniu, jak na razie anonimowych chuliganów. Ułatwieniem może być odświętny strój mężczyzn.

Strój obu chuliganów może wskazywać, że są to studenci. Jeśli znasz ich personalia daj nam znać - apeluje Ośrodek.

To wydarzyło się znowu

To nie pierwszy tego typu przypadek w ostatnich dniach. Niedawno cała Polska usłyszała mężczyźnie z Legnicy. Ten przerwał spacer z rodziną, aby również zerwać flagę LGBT+ ze ściany budynku lokalu. Zrobił to na oczach dziecka, pomimo próśb partnerki o zaprzestanie. Dzięki opublikowaniu w sieci nagrania z monitoringu 42-latek został zidentyfikowany jako oficer Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić