Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

"Kamikaze po ukraińsku". Awionetka-dron uderzyła w rosyjską fabrykę

Ukraińcy zaatakował rosyjskie obiekty przemysłowe w Jełabudze i Niżniekamsku w Tatarstanie, niekonwencjonalną bronią. Do tej pory to najdalszy atak służb bezpieczeństwa i wywiadu wojskowego Ukrainy, od granic swojego kraju.

"Kamikaze po ukraińsku". Awionetka-dron uderzyła w rosyjską fabrykę
Ukraińska zmodyfikowana awionetka uderzyła w rosyjską fabrykę dronów (X)

Wiele informacji, które przekazują rosyjskie media i przedstawiciele władzy, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Ukraina konsekwentnie prowadzi działania dywersyjne na terytorium Federacji Rosyjskiej, Po serii skutecznych ataków na obiekty infrastruktury krytycznej, w szczególności rafinerie, we wtorek 2 kwietnia miały miejsce do tej pory najdalsze ukraińskie ataki od granicy kraju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Amerykański generał docenia Polskę. "Wzorowy członek NATO"

W rosyjskim Tatarstanie ukraińskie "drony" uderzyły w fabrykę "Gierań-2", gdzie produkowane są rosyjskie odpowiedniki irańskich dronów Shahed, a także w zakład petrochemiczny w Niżniekamsku - jak podaje agencja TASS, powołująca się na słowa burmistrza miasta, atak ten został udaremniony przez systemy obronne.

Na nagraniu z Jełabugi widzimy jak zmodyfikowany lekki samolot (najprawdopodobniej A-22) uderza w rosyjską fabrykę, niczym kamikaze:

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Rosjanie byli sprytni i fabrykę "Szachedów" umieścili ponad 1200km od Ukrainy, poza zasięgiem jej znanych dronów. Ukraińcy jak zwykle byli sprytniejsi i przerobili na drona-kamikaze samolot cywilny - awionetkę, która doleciała i elegancko trafiła w "specjalną strefę ekonomiczną - komentuje Jarosław Wolski.

Nie jest wiadoma dokładna liczba rannych - najprawdopodobniej do 12 osób. Władze Tatarstanu informują o 7 osobach rannych wśród pracowników. Dodają również, że uderzenie nie wyrządziło poważnych szkód, w działaniu fabryki.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić