Katastrofa lotnicza w USA. Nikt nie przeżył

20

Ratownicy nadal pracują na miejscu katastrofy samolotu w miejscowości El Cajon w stanie Kalifornia. Maszyna spadła na ziemię, po czym eksplodowała. Do tragedii doszło w poniedziałek wieczorem. Na razie władze nie informują o liczbie ofiar, ale nie znaleźli na miejscu nikogo ocalałego.

Katastrofa lotnicza w USA. Nikt nie przeżył
Katastrofa lotnicza w USA (Twitter)

Do tragedii doszło w miejscowości El Cajon w stanie Kalifornia, w hrabstwie San Diego. W nocy z poniedziałku na wtorek rozbił się tam niewielki samolot. Jak donosi portal Fox 5 News San Diego, maszyna runęła na ziemię, po czym eksplodowała.

Katastrofa samolotu w USA

Departament Szeryfa hrabstwa San Diego poinformował, że samolot miał wylądować na lokalnym lotnisku. Po godzinie 19:00 załoga zgłosiła jednak problem z silnikami, a kilkanaście minut później maszyna spadła na ziemię.

Władze poinformowały, że strażacy nie znaleźli ocalałych na miejscu zdarzenia. Nie ma jednak informacji na temat dokładnej liczby ofiar katastrofy. Lekarz sądowy zbada i zidentyfikuje ofiary oraz powiadomi członków rodziny. Nie mówi się też o poszkodowanych na ziemi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ograniczona widoczność w miejscu katastrofy

Departament Szeryfa poinformował, że katastrofie uległ samolot Learjet, jest to amerykański producent niewielkich samolotów biznesowych na użytek cywilny i wojskowy. Władze nie są pewne, ile osób było na pokładzie.

Na licznych nagraniach z miejsca katastrofy widać kłęby dymu. Lokalne media informują, że w okolicach El Cajon w poniedziałek była mgła, przez co widoczność była mocno ograniczona.

Badane są okoliczności zdarzenia

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) zostały powiadomione i zajmą się dochodzeniem w sprawie katastrofy lotniczej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Nietypowy rozładunek bagaży w Moskwie. Pasażerka wszystko nagrała
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić