o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Katastrofa pociągu w Czechach. Maszynista zginął na miejscu. Wielu rannych

1
Podziel się

Czechy. We wtorek 14 lipca, w okolicy Czeskiego Brodu, doszło do katastrofy pociągu. Jechało w nim 200 osób. Śmierć poniosła jedna, kilkadziesiąt jest rannych.

Katastrofa pociągu w Czechach. Maszynista zginął na miejscu. Wielu rannych
Katastrofa kolejowa w Czechach (Policja Czeska, Twitter)
bECBZOut

Wykoleił się czeski pociąg na trasie między Pragą a Kolinem

Do katastrofy doszło około godziny 21:00 we wtorek 14 lipca. Jak podał portal rmf24, pociąg pasażerski, który jechał z Pragi, uderzył w stojący skład pocztowy. Ten czekał aktualnie na możliwość wjazdu na stację kolejową w Czeskim Brodzie. Piętrowy pociąg osobowy z Pragi do Rzeczan nad Łabą, który wiózł 200 pasażów, wykoleił się.

bECBZOuv
Interweniujemy w regionie środkowoczeskim w pobliżu Czeskiego Brodu, gdzie zderzyły się dwa pociągi. Zakłada się większą liczbę rannych – podała na Twitterze Straż Pożarna w Czechach.

Katastrofa pociągu w Czechach. Jak doszło do tragedii?

Miejsce, w którym miała miejsce katastrofa pociągu, między Pragą a Kolinem jest najlepiej zabezpieczonym przed nadzwyczajnymi zdarzeniami odcinkiem linii w czeskim systemie kolejowym. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tragedii.

bECBZOuB

Katastrofa pociągu w Czechach. Zginął maszynista

O śmierci 34-letniego maszynisty poinformował wicepremier i minister transportu Karel Havliczek. Przekazał jednocześnie, że mężczyzna był doświadczonym pracownikiem, właśnie wrócił z urlopu, był wypoczęty. Poza tym w katastrofie pociągu zostało rannych łącznie 30 osób, 4 pasażerów zabrano do szpitala.

bECBZOuC

To kolejna katastrofa kolejowa w ostatnim czasie w Czechach

To nie jedyna katastrofa kolejowa w Czechach w ostatnim czasie. Przed tygodniem w miejscowości Pernink zderzyły się dwa pociągi osobowe. W zdarzeniu zginęły 2 osoby, natomiast 24 odniosły obrażenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECBZOuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Biała Praga
rok temu
Myślę że zawsza pomyłka ludzki błąd przeoczenie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić