Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Kiedy otwarcie granic? Nowe informacje w sprawie granicy z Ukrainą

28
Podziel się

Komisja Europejska wzywa państwa członkowskie do przedłużenia zamknięcia granic przynajmniej do 15 czerwca. Tymczasem w Polsce rozważane są scenariusze otwarcia niektórych granic na okres wakacyjny. Głos zabrał też główny lekarz sanitarny Ukrainy, Wiktor Laszko.

Kiedy otwarcie granic? Nowe informacje w sprawie granicy z Ukrainą
(Getty Images)
bCGQaleJ

Wciąż brakuje konkretnych informacji na temat ewentualnego ponownego otwarcia granic. Kilka dni temu Komisja Europejska wezwała państwa członkowskie do przedłużenia tymczasowego ich zamknięcia. Jeśli rządy przychylą się do propozycji, Europejczycy będą mogli swobodnie podróżować dopiero od 15 czerwca.

W Polsce tymczasem pojawiają się głosy dotyczące pierwszych kroków podejmowanych w związku z granicami. Choć większość z nas powinna przygotować się do spędzenia urlopu wakacyjnego w kraju, to możliwym scenariuszem jest zezwolenie na podróże z Polski do krajów, które również są członkami Grupy Wyszehradzkiej, a więc Czech, Węgier oraz Słowacji.

bCGQaleL

Kiedy otwarcie granic? Ukraina bacznie obserwuje Polskę

Co w przypadku granicy Polski z Ukrainą? W tej sprawie wypowiedział się naczelny lekarz sanitarny naszego wschodniego sąsiada, Wiktor Laszko. Zaznaczył on, że Polska jest dla Ukrainy punktem odniesienia w sprawie daty otwarcia granic.

Jako punkt odniesienia obieramy Polskę, ponieważ podążamy według podobnego scenariusza. Tylko że Polska jest dwa tygodnie do przodu pod względem sytuacji epidemicznej - zaznaczył Laszko.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Ukraina 17 marca zamknęła przejścia graniczne dla regularnego ruchu pasażerskiego, tj. transportu lotniczego, kolejowego i autobusowego.

bCGQaleR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCGQalfm
KOMENTARZE
(28)
AMASECZKA
2 miesiące temu
wszystkie granice łącznie z granicami absurdu są w POLSCE otwarte OD ZAWSZE
Monika
2 miesiące temu
Granice otworzyć !!!!!!!!!
Ehh
2 miesiące temu
Niech ich szlak trafi ich glupie zasady
bCGQalfn
ha ha
2 miesiące temu
Tego jeszcze nie było w historii...Zamykanie całego świata, robienie fałszywych testów, wielki reset NWO, odseparowywanie każdego z każdym? Co tu się dzieje? Ano 5G- wrócicie do szkół i urzędów a tu maszty 5G już stoją, zauważcie jak szybko to przepchnęli na całym świecie, u nas już 15 kwietnia,że niby to nam pomaga w epidemii... buhaha. Ludzie zaczną masowo chorować na syndrom wystawienia na niejonizujące pole elektromagnetyczne. Tak samo było jak zaczęli pierwszą transmisję radiową-Hiszpanka-ludzie masowo umierali na chorobę z symptomami grypopodobnymi. Czas na przebudzenie, nie liczcie,że cokolwiek co teraz się wydarza jest dla nas.
Mmm
2 miesiące temu
Otwórzcie granice , wznowić loty. Ludzie chcą do rodzin lecieć.
Najnowsze komentarze (28)
Szok
2 tyg. temu
Jeżeli na Ukrainie jest tysiąc zachorowań dziennie, a przypuszczalnie parę tysięcy (nie testują), to otwarcie granicy byłoby kolejnym szaleństwem tego rządu.
Ilona
4 tyg. temu
Kiedy otworzycie granice z Ukraina
borek
miesiąc temu
zamknąć granice z ukrainą - bardzo dużo tracimy
Wirusolog
2 miesiące temu
zamknąć granice do końca roku dla Polaków wyjeżdżających, chyba że do pracy...
michał
2 miesiące temu
Niech rząd poda ile osób powracających z zagranicy i będących na kwarantannie było zarażonych !!!!!!!!!!!
xxyxyx
2 miesiące temu
granica z ukrainą nie powinna być szybko otwarta, tam jest bardzo duży przepływ osób.
!!!
2 miesiące temu
Otworzyć granice!!!!!!!!!!!!!!!!!!
12345
2 miesiące temu
i tak dazyli do europy do uni i jest zamkniete granice kontrole jak dawniej
bCGQalff
precyzja!
2 miesiące temu
NIEPRECYZYJNA informacja: "W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Ukraina 17 marca zamknęła przejścia graniczne dla regularnego ruchu pasażerskiego, tj. transportu lotniczego, kolejowego i autobusowego." Z tego wynika, iż WŁASNYM SAMOCHODEM OSOBOWYM MOŻNA PRZEKRACZAĆ GRANICĘ!
Vivat Ukraina
2 miesiące temu
Bracia Ukraińcy olejcie polskę, Czesi mądry naród Was chce.
Ella
2 miesiące temu
Do dziś ma byc zamknieta granica Polski ? Jak myslicie przedluza czy w koncu otworza !
Ella
2 miesiące temu
Znieście kwarantanne maz z Austri nie moze przyjechać bo kwarantanna .. masakra
orzel
2 miesiące temu
wlasnie przed chwila widzialem informacje w tv ze niemcy znosza obostrzenia kontroli na granicach,na jakich granicach na Polsko-Niemieckim przejsciu a moze Niemiecko-Holenderskim z kad te informacje o znoszeniu kontroli skoro zadnych kontroli nie bylo.to wszystko jedna wielka sciema.kolega przyjechal w sobote do NL i zadnej kontroli na zadnym przejsciu ani wjazd z PL do Niemiec ani z Niemiec do Holandi
jxzxvkkc
2 miesiące temu
Ja Bym Zabrał wszystkim 50 procent zarobionej sumy...Wjeźdżającym do Polski Polakom pracującym sezonowo w Niemczech np. przy Szparagach...Którzy pojechali akurat w tedy gdy granice Byly zamknięte... Ryzykowali Wlasne życie i Innych... To są nieodpowiedzialni ludzie niezaslugujący na jakie kolwiek pobłażanie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić