Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Kiedy otwarcie granic? Nowe informacje w sprawie granicy z Ukrainą

28
Podziel się:

Komisja Europejska wzywa państwa członkowskie do przedłużenia zamknięcia granic przynajmniej do 15 czerwca. Tymczasem w Polsce rozważane są scenariusze otwarcia niektórych granic na okres wakacyjny. Głos zabrał też główny lekarz sanitarny Ukrainy, Wiktor Laszko.

Kiedy otwarcie granic? Nowe informacje w sprawie granicy z Ukrainą
(Getty Images)

Wciąż brakuje konkretnych informacji na temat ewentualnego ponownego otwarcia granic. Kilka dni temu Komisja Europejska wezwała państwa członkowskie do przedłużenia tymczasowego ich zamknięcia. Jeśli rządy przychylą się do propozycji, Europejczycy będą mogli swobodnie podróżować dopiero od 15 czerwca.

W Polsce tymczasem pojawiają się głosy dotyczące pierwszych kroków podejmowanych w związku z granicami. Choć większość z nas powinna przygotować się do spędzenia urlopu wakacyjnego w kraju, to możliwym scenariuszem jest zezwolenie na podróże z Polski do krajów, które również są członkami Grupy Wyszehradzkiej, a więc Czech, Węgier oraz Słowacji.

Kiedy otwarcie granic? Ukraina bacznie obserwuje Polskę

Co w przypadku granicy Polski z Ukrainą? W tej sprawie wypowiedział się naczelny lekarz sanitarny naszego wschodniego sąsiada, Wiktor Laszko. Zaznaczył on, że Polska jest dla Ukrainy punktem odniesienia w sprawie daty otwarcia granic.

Jako punkt odniesienia obieramy Polskę, ponieważ podążamy według podobnego scenariusza. Tylko że Polska jest dwa tygodnie do przodu pod względem sytuacji epidemicznej - zaznaczył Laszko.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Ukraina 17 marca zamknęła przejścia graniczne dla regularnego ruchu pasażerskiego, tj. transportu lotniczego, kolejowego i autobusowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(28)
Szok
2 lata temu
Jeżeli na Ukrainie jest tysiąc zachorowań dziennie, a przypuszczalnie parę tysięcy (nie testują), to otwarcie granicy byłoby kolejnym szaleństwem tego rządu.
Ilona
2 lata temu
Kiedy otworzycie granice z Ukraina
borek
2 lata temu
zamknąć granice z ukrainą - bardzo dużo tracimy
Wirusolog
2 lata temu
zamknąć granice do końca roku dla Polaków wyjeżdżających, chyba że do pracy...
michał
2 lata temu
Niech rząd poda ile osób powracających z zagranicy i będących na kwarantannie było zarażonych !!!!!!!!!!!
xxyxyx
2 lata temu
granica z ukrainą nie powinna być szybko otwarta, tam jest bardzo duży przepływ osób.
!!!
2 lata temu
Otworzyć granice!!!!!!!!!!!!!!!!!!
12345
2 lata temu
i tak dazyli do europy do uni i jest zamkniete granice kontrole jak dawniej
precyzja!
2 lata temu
NIEPRECYZYJNA informacja: "W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Ukraina 17 marca zamknęła przejścia graniczne dla regularnego ruchu pasażerskiego, tj. transportu lotniczego, kolejowego i autobusowego." Z tego wynika, iż WŁASNYM SAMOCHODEM OSOBOWYM MOŻNA PRZEKRACZAĆ GRANICĘ!
Vivat Ukraina
2 lata temu
Bracia Ukraińcy olejcie polskę, Czesi mądry naród Was chce.
Ella
2 lata temu
Do dziś ma byc zamknieta granica Polski ? Jak myslicie przedluza czy w koncu otworza !
Ella
2 lata temu
Znieście kwarantanne maz z Austri nie moze przyjechać bo kwarantanna .. masakra
orzel
2 lata temu
wlasnie przed chwila widzialem informacje w tv ze niemcy znosza obostrzenia kontroli na granicach,na jakich granicach na Polsko-Niemieckim przejsciu a moze Niemiecko-Holenderskim z kad te informacje o znoszeniu kontroli skoro zadnych kontroli nie bylo.to wszystko jedna wielka sciema.kolega przyjechal w sobote do NL i zadnej kontroli na zadnym przejsciu ani wjazd z PL do Niemiec ani z Niemiec do Holandi
jxzxvkkc
2 lata temu
Ja Bym Zabrał wszystkim 50 procent zarobionej sumy...Wjeźdżającym do Polski Polakom pracującym sezonowo w Niemczech np. przy Szparagach...Którzy pojechali akurat w tedy gdy granice Byly zamknięte... Ryzykowali Wlasne życie i Innych... To są nieodpowiedzialni ludzie niezaslugujący na jakie kolwiek pobłażanie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić