Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Kiedy otwarcie granic? Wicepremier Jadwiga Emilewicz podała możliwy termin

14

Wiele osób zastanawia się, kiedy Polska zrezygnuje z kontroli na granicach i otworzy je dla wszystkich. Możliwy termin wprowadzenia takiej decyzji podała wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Kiedy otwarcie granic?
Kiedy otwarcie granic? (Getty Images)

Założenia są takie, że do otwarcia granic dojdzie najwcześniej za miesiąc. - (...) zakładamy, że jeśli sytuacja będzie rozwijać nie w szybszym tempie, niż teraz, po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic - mówiła wicepremier Jadwiga Emilewicz w Polsat News.

Minister rozwoju zdradziła również, że o takiej takim terminie otwarcia granic myśli też kilka innych państw z Europy. Przekazała, że polski rząd się z nimi kontaktuje, a ostateczna decyzja będzie uzależniona od tego, w jakim kierunku zmierzy pandemia koronawirusa.

Zobacz także: Praca za granicą. "Wschodnie Niemcy są uzależnione od Polaków"

Rozmawiamy o takich wariantach, w których jeżeli kraje graniczące z nami mają opanowaną sytuację epidemiczną, standardy bezpieczeństwa i higieny analogiczne do naszych i są gotowe otworzyć granice w naszą stronę, to zapewne powinniśmy stosować zasady partnerstwa i w podobny sposób traktować naszych sąsiadów - powiedziała.

Kontrole na granicach. Niemiecki minister zaapelował do Polski

Do polskiego rządu zwrócił się Heiko Maas, minister spraw zagranicznych Niemiec. Zaapelował on o otwarcie granic. Taką samą prośbę wystosował w kierunku Czechów.

Mam nadzieję, że kontrole graniczne, które obecnie stosują polscy i czescy przyjaciele, zostaną zniesione w dającej się przewidzieć przyszłości - mówił, cytowany przez polsatnews.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić