Kiedy otwarcie restauracji? Nowe informacje

0

Wiele osób z niecierpliwością czeka na moment, w którym znów będzie można zjeść posiłek w restauracji. Kiedy to nastąpi? Najnowsze informacje niestety nie napawają optymizmem.

Kiedy otwarcie restauracji? Nowe informacje
Kiedy otwarcie restauracji? (Pixabay)

Restauracje działają obecnie w bardzo ograniczonym zakresie. Spożywanie dań na miejscu jest wykluczone. Posiłki są serwowane wyłącznie na wynos i z dowozem.

Restauratorzy skarżą się, że ta sytuacja ich wykańcza. Niektórzy nawet otwierają się wbrew obostrzeniom. Swoje ruchy tłumaczą tym, że już po prostu nie mają za co żyć i muszą wskrzesić biznes.

Od 12 lutego część obostrzeń zostanie zniesiona. Działać będą mogły teatry, kina, baseny czy też stoki narciarskie. W przypadku restauracji absolutnie nic się nie zmienia.

Koronawirus w Polsce. Kiedy otwarcie restauracji?

O restauracje dopytywany był w Radiu Wrocław rzecznik rządu Piotr Mueller. Odpowiedź nie jest taka, jakiej oczekiwałoby wiele osób...

Nie możemy w tej chwili podjąć decyzji o tym, żeby otworzyć restauracje czy branżę fitness; nie chcemy popełnić błędów innych krajów, gdzie zbyt szerokie otwarcie gospodarki doprowadziło do rekordowego przyrostu zakażeń koronawirusem - przekazał przedstawiciel rządu.

Mueller wyjawił również, że Rada Medyczna działająca przy premierze zaleca stopniowe luzowanie ograniczeń. Sugeruje również, by działo się to w cyklach dwutygodniowych, co ma pozwolić na obserwowanie, jak znoszenie obostrzeń wpływa na dynamikę pandemii koronawirusa.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić