"Kiedy to zobaczyłem, bałem się, że zachoruje". Epidemiolog o Trumpie

4

Na całym świecie trwa walka z koronawirusem. Główny epidemiolog USA w obszernym wywiadzie opowiedział o swoich obawach i przyznał, że nie zdziwił się zakażeniem Donalda Trumpa.

"Kiedy to zobaczyłem, bałem się, że zachoruje". Epidemiolog o Trumpie
(Jabin Botsford)

Pandmia koronawirusa nie zwalnia tempa. Dr Anthony Fauci wystąpił w programie "60 Minutes", gdzie wypowiedział się na wiele tematów związanych z koronawirusem.

- Absolutnie - odpowiedział dr Fauci, kiedy padło pytanie, czy jest zdziwiony, że prezydent USA miał koronawirusa. Według lekarza to, co się działo 26 września w Ogrodzie Różanym przed Białym Domem, było zlekceważeniem wielu zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy tego wydarzenia, w którym udział brał również Trump, nie zachowywali dystansu społecznego i w większości nie nosili maseczek ochronnych.

Kiedy to zobaczyłem, zacząłem się obawiać, że zachoruje - powiedział dr Fauci o Trumpie.

Fauci przyznał również, że Biały Dom ograniczył częstotliwość jego wystąpień w mediach.

Nie pozwolono mi wziąć udziału w wielu, wielu, wielu programach, które o mnie prosiły - przyznał dr Fauci.

Dr Fauci płaci wysoką cenę za swoje wystąpienia. Występując często w telewizji i ostrzegając przed koronawirusem, lekarz naraził się wielu Amerykanom. Sceptycznie nastawieni do pandemii zaczęli nawet wysyłać pogróżki lekarzowi i jego rodzinie. Sceptycy uważają, że pandemii nie ma, a Fauci okłamuje innych.

To smutne, że komunikaty dotyczące zdrowia publicznego, mające ratować życie, powodują tyle jadu i złości - stwierdził epidemiolog.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Kolejki przed punktami pobrań. "Jesteśmy na granicy"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić