Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Kielce. Pomyłka przy liczeniu testów na koronawirusa. Szpital wydal oświadczenie

5

Koronawirus w Kielcach. W sobotę 8 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pomyłce, jaka zaszła w Kielcach podczas liczenia wykonanych testów na koronawirusa. Szpital wyjaśnia, jak doszło do pomyłki, i przeprasza za zamieszanie.

Kielce. Pomyłka przy liczeniu testów na koronawirusa. Szpital wydal oświadczenie
Koronawirus w Kielcach (Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Facebook)

Kielce. Ile testów na koronawirusa wykonano? Ministerstwo Zdrowia mówi o błędzie

Podając codzienne statystyki odnośnie nowych przypadków koronawirusa i liczby wykonanych testów, w sobotę 8 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pomyłce, do jakiej doszło w Kielcach.

W ciągu doby wykonano ponad 21,9 tys. testów na koronawirusa. Z uwagi na błąd w raportowaniu testów przez WSSE Kielce, co przełożyło się na pomyłkowe zapisanie w raporcie ok. 230 tys. testów, odejmujemy je od ogólnej puli przeprowadzonych badań - podał resort zdrowia na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kielce. Pomyłka przy liczeniu testów na koronawirusa. Jest oświadczenie szpitala

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wydał oświadczenie w sprawie pomyłki przy liczeniu nowych przypadków koronawirusa. Jak informuje szpital, każde laboratorium, które wykonuje testy w kierunku COVID-19, jest zobowiązane raportować te działania w centralnym systemie informatycznym.

Odrębnie wpisywane są dane m. in.: dotyczące liczby wykonanych testów oraz liczby przebadanych osób. W kolumnie "liczba wykonanych testów od pacjentów łącznie" podawano liczbę wykonanych testów do dnia raportowania, powiększoną o liczbę testów wykonanych w danym dniu (narastająco). W innych kolumnach, np. "liczba osób przebadanych w ciągu ostatnich 24 godzin", podawano dane dzienne (liczba osób przebadanych w czasie doby) - wyjaśnia szpital w Kielcach.

Kielce. Szpital przeprasza za zamieszanie w związku z testami na koronawirusa

W naszym laboratorium obecnie realizowane jest ok. 120 badań na dobę. Oczekiwanie na wynik nie trwa dłużej niż 8 godzin! Mamy nadzieję, że do końca roku nasze możliwości będą wynosić ok. 200 badań na dobę. Dane raportowane w systemie informatycznym zgodne są z innymi raportowanymi danymi. Jest nam niezmiernie przykro, że staliśmy się powodem zamieszania - dodaje WSZ w Kielcach.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić