Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Kierowca bmw z Ciechocinka trafił do celi. Czynna napaść na policjantów

14

Do zdarzenia doszło w województwie kujawsko-pomorskim. Funkcjonariusze policji z Aleksandrowa Kujawskiego i Włocławka byli zmuszeni ruszyć w pościg przez teren dwóch powiatów. Poszukiwali 30-latka, który nie zatrzymał się do kontroli. To nie jego jedyne przewinienie.

Kierowca bmw z Ciechocinka trafił do celi. Czynna napaść na policjantów
30-letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli policyjnej w Ciechocinku (Policja Kujawsko-Pomorska)

Jak podaje Policja Kujawsko-Pomorska, pościg rozpoczął się w sobotę 3 lipca. Około północy funkcjonariusze z Aleksandrowa Kujawskiego interweniowali wobec kierowcy bmw, który jechał bez włączonych świateł.

Kierowca bmw nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne policjantów. 30-latek jechał w kierunku Włocławka. Ponieważ stanowił zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Pościg za 30-letnim kierowcą. Jaka grozi mu kara?

Policjanci zaalarmowali funkcjonariuszy policji z Włocławka, gdzie przeniósł się pościg. Kierowca bmw ruszył pod prąd na ulicy Toruńskiej i Okrzei, a widzą blokadę na ul. Nowowiejskiej, skręcił w nią.

Zobacz także: Zobacz też: Rajdowiec amator. Nagranie z Nowego Dworu Gdańskiego

Ostatecznie 30-latek został zatrzymany na ul. Południowej. Mimo że na drodze stanął mu radiowóz, kierowca bmw nadal próbował uciekać. W konsekwencji uderzył w jeden z policyjnych samochodów, a podczas próby wycofania się – w drugi. Obrażenia odniosło czterech funkcjonariuszy policji, jednak nie zagrażały on ich życiu, więc zostali zwolnieni do domów.

30-letni kierowca bmw jest mieszkańcem Ciechocinka. Jak wykazały badania, w trakcie zdarzenia nie znajdował się pod wpływem alkoholu. Po wyjściu ze szpitala został zamknięty w celi.

Policja we Włocławku zbiera materiał przeciwko 30-latkowi. Kierowca bmw będzie odpowiadał za czynną napaść na policjantów oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Rzecznik Policji Kujawsko-Pomorskiej podaje, że za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić