Kierowca bmw zrobił to na oczach policji. Nagranie z Wieliczki

674

Kierowca bmw wjechał na przejście dla pieszych, omal nie potrącając wchodzącego na nie pieszego. Mężczyzna się przewrócił, a pojazd odjechał - a to wszystko na oczach policji. Nagranie pojawiło się na YouTube.

Kierowca bmw zrobił to na oczach policji. Nagranie z Wieliczki
Samochód prawie potrącił pieszego na oczach policji (YouTube)

Do sytuacji doszło 30 września przed godziną 14 w Wieliczce (woj. małopolskie). Kamera samochodowa w jednym z pojazdów poruszających się ulicą Kościuszki uchwyciła niebezpiecznie wyglądający incydent.

Kuriozalna sytuacja na drodze w Wieliczce

Nagranie ze zdarzenia trafiło do sieci. Widać na nim, jak kierowca samochodu osobowego marki BMW na holenderskich numerach rejestracyjnych nie ustępuje pierwszeństwa pieszemu i wjeżdża na przejście dla pieszych, na które kilka sekund wcześniej wszedł mężczyzna.

Pieszy w ostatniej chwili wycofał się z pasów, cudem unikając potrącenia. Musiał wykonać na tyle gwałtowny uskok, że na końcu zachwiał się i przewrócił na chodniku. W tym czasie bmw powoli oddaliło się z miejsca zdarzenia.

Co w tej sytuacji najciekawsze to fakt, że całe zajście z bliska obserwowała policja. Policyjny furgon w tym samym czasie stał przed pasami. Dopiero po kilku dłuższych chwilach funkcjonariusze podjęli działanie, włączyli sygnał i podążyli za uciekającym kierowcą.

Funkcjonariusze widząc zdarzenie, po ustaleniu, że pieszy nie odniósł obrażeń a tym samym nie wymaga pomocy lekarskiej, natychmiast podjęli pościg za kierującym BMW, jednakże ten oddalił się - poinformował oficer prasowy z KPP w Wieliczce na stronie komendy.

Wideo jest teraz dowodem w postępowaniu prowadzonym przez Komendę Powiatową Policji w Wieliczce. Kierowca BMW jest poszukiwany, a świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z policją.

Zobacz także: Polski pojazd Straży Granicznej zaatakowany. Białoruski pogranicznik złapany na gorącym uczynku
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić