Kierowca Tesli mknął po chodniku. Wiadomo, dlaczego zrobił to luksusowym autem

22

W Teksasie doszło do kolejnego incydentu z udziałem osobowej Tesli. Kierowca zasnął, a samochód wjechał na chodnik. Kilka sekund wcześniej stały tam dwie kobiety, nieświadome zbliżającego się niebezpieczeństwa.

Kierowca Tesli mknął po chodniku. Wiadomo, dlaczego zrobił to luksusowym autem
Kierowca Tesli zasnął za kierownicą (Facebook, Hamlin Police Department)

Do groźnego zdarzenia doszło 6 kwietnia w miejscowości Hamlin w Teksasie. Kierowca Tesli zasnął za kierownicą i wjechał na chodnik. Niewiele brakowało, a potrąciłby dwie osoby.

Kolejny wypadek z udziałem Tesli

Policja z Hamlin ku przestrodze udostępniła nagranie z tego zdarzenia. Na krótkim filmie widać, jak dwie policyjne dyspozytorki palą papierosy na chodniku. Po skończonej przerwie wchodzą do budynku, a chwilę później pojawia się rozpędzona Tesla.

Szef policji w Hamlin Bobby Evans potwierdził "KTXS TV", że kierowca zasnął. Samochód pozbawiony jakiejkolwiek kontroli przejechał przez cały chodnik, uszkodził wystawy kilku sklepów i rozbił się na budynku przy rogu ulicy.

Szczegóły zdarzenia nie zostały podane do wiadomości publicznej. Wiadomo jednak, że nikomu nic się nie stało, a policja wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

To nie pierwszy taki incydent. Co jakiś czas w mediach pojawiają się doniesienia o błędach związanych z autopilotem. W styczniu tego roku w Kalifornii doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem Tesli. Samochód zignorował czerwone światło i wjechał w drugi pojazd, który akurat znajdował się na skrzyżowaniu. Wówczas dwie osoby zginęły na miejscu.

Sprawca wypadku nie przyznał się do winy. Również rodzina zmarłych oskarżyła Teslę i stwierdziła, że to błędy auta doprowadziły do tragedii.

Zobacz także: Pościg za nieprzytomnym kierowcą Tesli. Samochód na autopilocie
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić