Kierowca uratował wycieczkę dzieciakom. W pewnej chwili wyjął wkrętarkę

117

Wakacyjny wyjazd na obóz, kolonie czy po prostu wycieczki, jest każdego roku wyczekiwany zarówno przez dzieci, jak i rodziców, którzy z nadzieją oddania pociech w odpowiedzialne ręce, liczą na moment spokoju. Dla autokaru, którymi jechały dzieci przez Hrubieszów, podróż o mały włos skończyła się zaraz po jej rozpoczęciu. Na szczęście kierowca miał pod ręką wkrętarkę.

Kierowca uratował wycieczkę dzieciakom. W pewnej chwili wyjął wkrętarkę
Niewiele brakowało, żeby dzieci nie dojechały na wymarzoną wycieczkę (Getty Images, JGI/Jamie Grill)

To miała być rutynowa kontrola. Jednak dla kierowcy najwidoczniej nie był to rutynowy przejazd - okazało się, że jego pojazd nie ma odpowiedniego oznakowania, informującego o przewozie dzieci. Kryzys udało się zażegnać z pomocą wkrętarki i szybkiej reakcji prowadzącego.

Przepisy są w tej kwestii bezwzględne - kierowca musi mieć tabliczkę, która informuje o przewozie dzieci - ma to zwiększyć poziom bezpieczeństwa młodych pasażerów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fatalna decyzja kierowcy. Wyprzedził radiowóz na pasach

Mężczyzna w obecności funkcjonariuszy i przy pomocy jednego z rodziców przykręcił brakującą tablicę, dzięki czemu mógł kontynuować podróż, a razem z nim - dzieci, jadące na upragnioną wycieczkę.

Na wakacje autokarem. Policja zachęca do zgłaszania kontroli

Podczas kontroli autokarów sprawdzane są takie kwestie, jak poziom płynów eksploatacyjnych, zużycie bieżnika opon, sprawność świateł, funkcjonowanie systemów kierowania czy wyposażenie pojazdu w niezbędne akcesoria bezpieczeństwa. Z kolei u samego kierowcy sprawdzane są uprawnienia, dokumenty oraz stan trzeźwości. Dzięki tak dokładnej kontroli rodzice mają mieć pewność, że wysyłają swoje pociechy bezpiecznym środkiem transportu.

Dlatego też policja zachęca, aby rodzice czy opiekunowie zgłaszali konkretne autokary, którymi mają podróżować ich dzieci, do kontroli. Za cenę niewielkiej straty czasu bliscy zyskują spokój, mając świadomość, że wszystko zostało dokładnie sprawdzone.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić