Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Kierowca z premedytacją przejechał po 8-latku! Szuka go policja!

67

Do groźnego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (5 czerwca) na ulicach Zabrza. Nieobliczalny kierowca samochodu osobowego marki ford przejechał po nodze 8-letniego dziecka, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Jest poszukiwany przez funkcjonariuszy.

Kierowca z premedytacją przejechał po 8-latku! Szuka go policja!
Dziecko miało pogruchotaną nogę. Kierowca przejechał po niej z premedytacją (Facebook)

Cała sytuacja miała miejsce około godziny 18:20 z na ulicy Nocznickiego 23. Mężczyzna w taki sposób potrącił dziecko, że połamał mu nogę. Następnie nie tylko nie udzielił pomocy chłopcu, ale też uciekł z miejsca zdarzenia. Co więcej, jak relacjonuje ojciec poszkodowanego, odgrażał się, że zrobi to ponownie!

Około 18:30 kierowca auta srebrny Ford Focus nr.SR... potrącił i przejechał po nodze mojego 8-letniego syna Natana. Połamał mu kość strzałkową, która trzeba było skręcić na śruby. Zwracam się do Pana, aby stawił się Pan na komisariacie, zanim ja Pana znajdę. Uciekłeś z miejsca wypadku odgrażając się dziecku, że przejedziesz go jeszcze raz! - informuje ojciec dziecka na Facebooku.

Mężczyzna oferuje wynagrodzenie finansowe dla osób, które pomogą w znalezieniu sprawcy wypadku.

Internauci szybko podchwycili temat i zaczęli pomagać w poszukiwaniach. Post ojca (którego nie udostępniamy ze względu na drastyczne zdjęcie) udostępniono już ponad 29 tysięcy razy, a liczba ta praktycznie cały czas rośnie.

Widziałeś zdarzenie? Skontaktuj się z policją!

Kierowcy forda szuka też policja. Czynności zmierzające do znalezienia pirata drogowego prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Co zrobić, jeżeli byliśmy świadkami wskazanego zdarzenia? Najlepiej podzielić się wszystkimi informacjami z Wydziałem Kryminalnym zabrzańskiej komendy tel. 47 8543 200, 47 8543 280. Można też zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Za powyższy czyn sprawcy grożą bardzo poważne konsekwencje, z utratą prawa jazdy i karą więzienia włącznie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić