"Kilkaset traktorów wjeżdżających do Brukseli". Czarnecki wszystko nagrał

27

W poniedziałek (26 lutego) ministrowie rolnictwa z państw Unii Europejskiej spotkają się w Brukseli, aby rozmawiać o tym, jak zakończyć kryzys w rolnictwie. Tymczasem europejscy rolnicy protestują i nie zamierzają ustępować. Do Brukseli wjeżdżają kolumny traktorów. Doskonale widać to na nagraniu, udostępnionym w sieci przez europosła PiS Ryszarda Czarneckiego.

"Kilkaset traktorów wjeżdżających do Brukseli". Czarnecki wszystko nagrał
Ryszard Czarnecki (FotoNews, MARCIN BANASZKIEWICZ)

Organizacje rolnicze zapowiedziały demonstrację w Brukseli na poniedziałek, 26 lutego. Datę wybrano nieprzypadkowo. Termin zapowiadanego protestu zbiega się z obradami ministrów rolnictwa z państw członkowskich UE. Do Brukseli udał się również Czesław Siekierski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Organizatorzy demonstracji przewidywali, że do stolicy Belgii wjedzie nawet kilkaset traktorów. W związku z tym policja spodziewała się dużych utrudnień w ruchu drogowym.

Dzięki nagraniu, które europoseł PiS Ryszard Czarnecki opublikował na platformie X, możemy stwierdzić, że rolnicy dotrzymali słowa. Choć pogoda nie dopisała, do miasta od samego rana wjeżdżają kolumny traktorów.

Kilkaset traktorów wjeżdżających właśnie do Brukseli pod policyjną eskortą na protest rolników! – napisał Ryszard Czarnecki w opisie nagrania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co gdyby w Polsce spadła rakieta? "Nie wyobrażam sobie braku reakcji"

Początek protestu ma mieć miejsce o godz. 11 rano na placu Schumana, natomiast wideo zostało opublikowane po godz. 8. Widać na nim przynajmniej kilkadziesiąt traktorów, które wjeżdżają do miasta.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Siekierski: Będę żądał ograniczenia Zielonego Ładu

W czwartek Komisja Europejska przedstawiła listę propozycji mających zmniejszyć obciążenia administracyjne dla rolników. To właśnie one będą dzisiaj omawiane w Brukseli. Czesław Siekierski zapowiedział, że podczas spotkania wypowie się za złagodzeniem "Zielonego Ładu".

Na spotkaniu ministrów rolnictwa państw UE w Brukseli będę w sposób zdecydowany wnioskował, oczekiwał, żądał ograniczenia "Zielonego Ładu"; te rozwiązania nie mają akceptacji wśród rolników –  zadeklarował Siekierski podczas konferencji prasowej.

Podkreślił również, że KE powinna rozważyć wsparcie dla rolników, którzy ponieśli straty wyniku napływu zboża z Ukrainy oraz "Zielonego Ładu".

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić