Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Korea Północna wykorzystuje dzieci. Propaganda na YouTube

41
Podziel się

Choć poglądy głoszone przez północnokoreańską propagandę mogą wydawać się nie z tej epoki, to kraj próbuje dostosować się do nowych czasów. Na YouTube powstają kanały, które mają pokazywać Koreę Północną w jak najlepszym świetle.

Korea Północna wykorzystuje dzieci do propagandy.
Korea Północna wykorzystuje dzieci do propagandy.
bCIbYcTF

Być może z pewnym opóźnieniem, ale propaganda Korei Północnej wchodzi do internetu. Na YouTube powstają kolejne kanały promujące tamtejszą ideologię i życie w kraju rządzonym przez Kim Dzong Una.

Północnokoreańskie media powoli ulegają nowoczesności. Z telewizji zniknęła sztywna kobieta w różowym stroju ogłaszająca kolejne sukcesy lidera. Zmiany w mediach eksperci przypisują wpływowi Kima oraz jego siostry, młodszych oraz wyedukowanych w Szwajcarii, którzy lepiej rozumieją dzisiejsze media.

bCIbYcTH

Życie codzienne w Korei Północnej

Większość internetowego przekazu jest kierowana do mieszkańców Korei Południowej, jednak sporo filmów jest po angielsku. Mają one przekonać widza o wspaniałości życia w odizolowanym od świata państwie.

Zainteresowani mogą zobaczyć między innymi kanał "Echo DPRK", gdzie mówiąca płynnie po angielsku młoda Koreanka opowiada o wydarzeniach w kraju i nowych osiągnięciach swojego państwa. Opowiadają one m.in. o sytuacji w dobie epidemii koronawirusa, który, jak zapewnia prowadząca, nie jest tam problemem. Filmy kręcone są w stolicy, Pjongjangu, i mają pokazać, jak wygląda codzienne życie w mieście.

Innym kanałem jest "New DPRK", który możliwy jest do obejrzenia z angielskimi napisami. Kanał został uruchomiony w kwietniu i również koncentruje się na życiu w stolicy. Pokazuje on różne uroki życia w siedzibie władz KRLD - między innymi supermarket, sklep z zabawkami, oceanarium czy stadninę koni.

bCIbYcTN

Jego częstą bohaterką jego siedmioletnia Ri Su-jin, która akompaniując sobie na pianinie, opiewa uroki życia w swojej ojczyźnie. W jednym z filmów, po otrzymaniu prezentu od szkoły, postanawia odwdzięczyć się krajowi, śpiewając piosenkę o "wielkim człowieku" Kim Dzong Unie.

Filmy możliwe do obejrzenia są wyłącznie za granicą. W Korei Północnej dostęp do internetu jest ściśle limitowany, a mieszkańcy nie są w stanie wejść na międzynarodowe serwisy, takie jak Youtube czy Facebook. Widać jednak, że północnokoreańska propaganda wkracza (co prawda z dwudziestoletnim opóźnieniem) w XXI wiek.

Zobacz też: Popis jeździectwa Kim Dzong Una

bCIbYcTO

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCIbYcUi
KOMENTARZE
(41)
wojtek
miesiąc temu
W Polsce sukienkowi także dzieci wykorzystują seksualnie
Lucaster
miesiąc temu
Zobaczycie jeszcze jak wielu w to uwierzy w Europie.
dfgdfg
miesiąc temu
kto to kupi?
bCIbYcUj
kot Alik
miesiąc temu
Powinni Koreańcy puszczać to w bratniej TVPis. Jacek z Jarkiem oglądali by te cuda ze łzami w oczach.
KPRD
miesiąc temu
Oj chyba się naszemu rodakowi Emilowi biznes popsuje :)
Najnowsze komentarze (41)
Ewa bratanki
miesiąc temu
Kim Yatoslaw Orban
7UP!
miesiąc temu
Tutaj to już gorzej niż w Stanach! Już zamieszki w USA nie są takie złe... Jak to. Haha :D :D
Spluwa
miesiąc temu
Jeden zbiera cyne. A drugi ogarnia bazę.
Psychiatryk23
miesiąc temu
Jest tak jak myślisz liczby się nie zmieniają... Powtarzają się mniej więcej 5.. Prawdopodobnie. 0
tomas
miesiąc temu
Temu kuniowu tylne nogi do góry podniosło jak go dosiadł Kim
kokos
miesiąc temu
w europie tez bedzie socjalizm
Ozorek 7575
miesiąc temu
Kim Dzon Un. Jeden bandzior i caly naród się go boi. Masakra
maras
miesiąc temu
Świat powinien w ogóle odizolować od Kima i KRLD. To oszust i złodziej
bCIbYcUb
d343hg
miesiąc temu
PROPAGANDA NIE Z TEJ EPOKI TO JEST ALE OPISYWANA PRZEZ O2 Zero dowodów na to co piszecie ALE PISAĆ MUSICIE!!!!!!!!!! Za takie FAKE INFO powinniście siedzieć w więzieniach!!!!!!!!
Krzysztof 555
miesiąc temu
.... lepsze to jak śpiewanie w podzięce KLEROWI ... TAK TAK DZIECI RECYTUJĄ WIERSZYKI, ŚPIEWAJĄ np. w podzięce zz komunie, jak biskup przyjedzie ... a durni rodzice zgadzają się aby KLER przedstawiany BYŁ JAKO BÓSTWO a nie sługa boży, sługa ludu!!!
tak ma być
miesiąc temu
Mnie to osobiście już lotto. Byt tego kraju zależy od Chin i Rosji. Widocznie nikomu nie zależy na zmianie takiego stanu rzeczy bo gdyby było inaczej to tego państwa w takiej formie dawno by już nie było.
nikt
miesiąc temu
spuścić z nieba pigułę i po kłopocie
Diakon Frost
miesiąc temu
Ten portal to dno i 6 metrów mułu
ewcia
miesiąc temu
biedny kuń takiego otyłego
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić