Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Dostała zawału. Po pomoc szła sama kilka kilometrów

79
Podziel się:

Do strażaków z KP PSP Chełmno zgłosiła się starsza kobieta, która miała zawał. Seniorka w środku nocy szła kilka kilometrów, by ktoś udzielił jej pomocy.

Dostała zawału. Po pomoc szła sama kilka kilometrów
Strażacy pomogli kobiecie, która dostała zawału. (Facebook)

W nocy ze środy na czwartek (11 na 12 sierpnia br.) na Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie (woj. kujawsko-pomorskie) zgłosiła się starsza kobieta. Seniorka pieszo szła ok. 5 kilometrów z Nowych Dóbr, gdyż podejrzewała, że ma zawał. Jej przypuszczenia potwierdziły się.

Chwilę po północy - już 12 sierpnia 2021 r. - do stanowiska kierowania KP PSP w Chełmnie przyszła 78-letnia kobieta, która poinformowała, że prawdopodobnie ma zawał - relacjonuje mł. kpt. inż. Kasper Korczak, oficer prasowy KP PSP Chełmno, cyt. przez "Gazetę Pomorską".

Strażacy udzielili poszkodowanej seniorce pierwszej pomocy. Zrobili wstępne badania i udzielili wsparcia psychicznego. W międzyczasie zadzwonili po pogotowie.

Dokonali pomiarów parametrów życiowych, zapewnili komfort termiczny, w międzyczasie wezwali zespół ratownictwa medycznego. Po przybyciu ZRM do komendy ratownicy medyczni potwierdzili zawał u poszkodowanej, która została zabrana do szpitala w Toruniu. W wyniku wywiadu ustalono, że poszkodowana dotarła do komendy pieszo z Nowych Dóbr - mówi Kasper Korczak.

Kobieta tłumaczyła, że nie wezwała pogotowia, gdyż nie miała telefonu. W drodze, kiedy poczuła się gorzej, postanowiła poprosić o pomoc strażaków.

Kierowała się do szpitala, jednak po drodze osłabła i postanowiła zwrócić się o pomoc właśnie do nas - relacjonują strażacy.
Zobacz także: Plaga boreliozy w Polsce. Groźna choroba przenoszona przez kleszcze
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(79)
YOU
10 miesięcy temu
W jakim głównie my żyjemy!!!
YOU
10 miesięcy temu
W jakim głównie my żyjemy!!!
NFZ
10 miesięcy temu
Wzorowe zachowanie chorego obywatela :-))))
Z.J.
10 miesięcy temu
No i proszę , wniosek nasuwa się sam, na grzyba nam lekarze i ich kształcenie za ciężkie pieniądze, jak obecnie strażacy, ratownicy itp. potrafią zdiagnozować chorobowe przypadki i zastosować wymaganą terapię. A tak swoją drogą, ilu to współczesnych lekarzy potrafiło by postawić trafną diagnozę bez obecnych rozlicznych badań.
pomocnik ind
10 miesięcy temu
Widziałam wiele osób,na ogół 70+, nie potrafiących posługiwać się telefonem komórkowym.Tu nie chodzi o brak pieniędzy na telefon,po prostu nie wykazują chęci,by nauczyć się obsługi telefonu.To są ludzie,którzy nie wykazują elementarnej inicjatywy,by ogarnąć coś poza tokiem ich rozumowania.
chloropikryna
10 miesięcy temu
Przepraszam a co robiłeś w 1980? Robiłeś "zajączka"? Śpiewałeś "ojczyznę wolną"? Walczyłeś o likwidację "przywilejów"? To już wiesz że nie ma lekarzy zakładowych, przychodni kolejowej, budowlanej, wojskowej, milicyjnej. Już wiesz że nie ma liceum medycznego. No ale masz paszport w domu i jesteś wolny!
wanda
10 miesięcy temu
78 lat , nie ma telefonu , są jednak inne możliwości w tak ekstremalnych sytuacjach , kiedy jest zagrożone życie . To jest tragedia , sama 78 latka , zadana tylko na siebie . Moim zdaniem zawiodła rodzina , nie zostawia się bez opieki starszego człowieka , nie ważne czy zdrowa czy chora. Łączność , kontakt bezwarunkowy . Sąsiedzi , również można poprosić o pomoc .........brak integracji , samotność, bezradność .........idę sama drogą . Smutne .
danny
10 miesięcy temu
przerażający obraz samotności. Wstrząsnął mną ten tekst.
1234
10 miesięcy temu
"na własnych nogach" ....a niby na czyich miała iść...
ale ubaw
10 miesięcy temu
a szpitale nadal zamykaja !!!!!!!!!!!!!!! no coz nie ma pieniedzy na szpitale na medyków, potrzeba 2 mld na TVP i Kurskiego!!
TVP
10 miesięcy temu
Mamy najlepsze szpitale narodowe na świecie .A ludzie są szczęśliwi że żyją pod kierowniczą rolą partii PIS.
gffggf
10 miesięcy temu
Pewnie karetki były w Lublinie
katolik
10 miesięcy temu
nie ona pierwsza i nie ostatnia....cóż - "taki mamy kraj"
J.....
10 miesięcy temu
A 120 szpitali do zamknięcia... Brawo (za)rządzie!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić