Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

"Kochałam się z diabłem". Kilkadziesiąt osób broniło wejścia do kościoła

20
Podziel się:

Szwedzka organistka i piosenkarka Anna von Hausswolff wystąpiła potajemnie w czwartek wieczorem w jednym z paryskich kościołów. Lokalizację znali tylko uczestnicy wydarzenia. Dwa wcześniejsze koncerty artystki zostały odwołane z powodu nacisków wiernych, którzy oskarżali ją o satanizm.

"Kochałam się z diabłem". Kilkadziesiąt osób broniło wejścia do kościoła
Anna von Hausswolff wystąpiła na tajnym koncercie w kościele w Paryżu (Twitter)

Występ Anny von Hausswolff miał pierwotnie odbyć się w kościele św. Eustachego w Paryżu. Lokalizacja została jednak zmieniona, żeby zapobiec odwołaniu koncertu. Informację o tym, gdzie odbędzie się wydarzenie, otrzymali wyłącznie posiadacze biletów.

Szwedka dała tajny koncert w Paryżu. Lokalizację znali tylko uczestnicy

Niektórzy katolicy zarzucają artystce granie "diabelskiej muzyki". Ksiądz Yves Trocheris, który musiał odwołać jeden z zaplanowanych występów ze względów bezpieczeństwa, broni jednak organistki. Podkreślił, że jej twórczość nie ma nic wspólnego z satanizmem.

Piosenkarka porusza w swoich utworach jedynie kwestie praw kobiet i ochrony środowiska – stwierdził duchowny.

Ostatecznie Anna von Hausswolff wystąpiła w kościele protestanckim niedaleko Łuku Triumfalnego. Uczestników wydarzenia poproszono, aby nie podawali innym nazwy świątyni. Zdjęcia z występu opublikował po fakcie wiceburmistrz Paryża Frédéric Hocquard.

Śpiewa o kochaniu się z diabłem. Wierni zablokowali jej koncert

Przed koncertem Anny von Hausswolff w bazylice Notre-Dame de Bon-Port w Nantes, dziesiątki wiernych zablokowało wejście do kościoła. Protestujący zwrócili uwagę głównie na tekst jednej z piosenek. W utworze "Pills" von Hausswolff śpiewać ma o tym, że "kochała się z diabłem".

Minister kultury Roselyne Bachelot określiła protestujących jako "wojujących ekstremistów". Głos w sprawie zabrała także sama artystka.

Działam razem z Kościołem, a nie przeciwko niemu. Wcześniej funkcjonowało to bardzo dobrze, obie strony były szczęśliwe – podkreśliła w mediach społecznościowych.

Anna von Hausswolff jest obecnie w trakcie europejskiej trasy koncertowej. Jej fani wskazują, że protesty przynoszą efekt odwrotny do zamierzonego. Dziennikarz "Le Parisien" Eric Bureau napisał, że ostatni paryski koncert zakończył się owacją na stojąco.

Obejrzyj także: Satanistka nadała synowi imię Lucyfer

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
30 srebrników
10 miesięcy temu
A gdzie proboszcz tego kościoła czy ten który tam pozwolił na takie coś w kościele! Wywieźć na taczkach!! Tak się kończy gdy księża służą mamonie, wtedy i diabeł wypożyczyć sobie kościół! Podobna arc. Nycz i słynny pokaż mody! To jest skandal! I judaszowanie za srebrniki.
protestant
10 miesięcy temu
A dlaczego nie w synagodze lub meczecie?? Jest ich trochę w Paryżu.
Tomek
10 miesięcy temu
Moje uczucia religijne i nie tylko są codziennie obrażane przez katolików. Wszechobecne krzyże z trupiszczem na nim wiszącym, dlaczego ja i moje dzieci na każdym kroku mamy oglądać faceta przybitego do krzyża. Pomniki człowieka który był przyjacielem pedofilów które codziennie mijam jadąc do pracy, czy główna arteria mojego miasta w połowie przemianowana na aleję tegoż to zwyrodnialca. Każdy kto wie o aktach pedofilii i to ukrywa a nawet nagradza gwalcicieli dzieci jest wspolwinny. Czemu w tv publicznej która jest utrzymywana z min moich pieniędzy jest tyle programów katolickich? Polska to świecki kraj a nie wyznaniowy. Uważam że katolicyzm to obraza dla ludzi inteligentnych i atakuje mnie z każdej strony każdego dnia. Katolicy chcecie wierzyć w dyrdymały proszę bardzo ale róbcie to w taki sposób by nie przeszkadzać innym.
nicnieznacze
10 miesięcy temu
Śpiewa na chwałę szatana i jego demona pachamamy w Domu Bożym. Dlaczego to miałoby komuś przeszkadzać?
Antychryst
10 miesięcy temu
diabeł nie gustuje w prostytutkach -skoro nie ma na własność tych najpiękniejszych woli sobie zwalić.
Darek
10 miesięcy temu
Jesteście świadkami egzorcyzmu. Pierwsza scena z filmu John Constantine. Justyna jest poddawana egzorcyzmowi na odległość dwóch ulic. Jest opętana. Wyjdzie z niej potwór.
antyfan
10 miesięcy temu
Bardzo dobrze, że blokowano. Kościół to nie miejsce dla takich cyrków. Zapewne jednak internacjonalne lewactwo zwalczające kościół jest zachwycone. Dziwne tylko, że laicka Francja zaraz stanie się Francją muzułmańską i lewacy dopiero będą zdziwieni, co tam się odwala. Zwłaszcza w kwestii laickości i tolerancji. Śpij dobrze Francjo, bo pobudka będzie bolesna. A lewakami nie ma co się przejmować, bo to jak małe kundelki, które starają się obszczać teren, by pokazać, że to ich. To jedyne co lewica nastawiona na niszczenie wszystkiego, zamiast tworzenie czegokolwiek, potrafi robić. Sataniści podobnie. Jeszcze będą udawać, że to dla dobra i w ramach współpracy z Kościołem. Otóż nie. Takie próby z miejsca powinny być utrącane.
Stacja Warsza...
10 miesięcy temu
Wracam z Paryża Intercity. Niestety na centralnym w Warszawie czar podróży prysł. Pan przekroczył linię, przekroczyła Pani granicę. Musi Pani zapłacić. Pan nie musi płacić Panie Artku. W moich snach, znów
Alabaster ck
10 miesięcy temu
Zakochana para. Justyna i Darek.
Dox
10 miesięcy temu
Niech sobie wyje gdzie chce byle z dala od kościoła.
007
10 miesięcy temu
W średniowiecznej Europie to już by śpiewała płonąc na stosie.
Cos
10 miesięcy temu
XXI i ludzie z widlami
kokon
10 miesięcy temu
Dobrze że to spokojni prte-katole, jak by chciala dać koncert w meczecie, to muzułmani by ją zasztyletowali
Jezus
10 miesięcy temu
Kochaj się z kim chcesz, byle bezpiecznie. Kochanek trzecią dawkę przyjął?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić