Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Koledzy dręczyli chorego na schizofrenię Krystiana. Rodzice odpierają zarzuty

2
Podziel się:

Jest ciąg dalszy chorego na schizofrenię Krystiana, którego mieli dręczyć koledzy w Toruniu. W reportażu programu "Alarm" dowiadujemy się jednak zupełnie nowych informacji.

Koledzy dręczyli chorego na schizofrenię Krystiana. Rodzice odpierają zarzuty
Koledzy dręczyli chorego Krystiana. Rodzice odpierają zarzuty (Getty Images)

Jak pisaliśmy w październiku, w Toruniu powstała niepokojąca moda na uprzykrzanie życia niepełnosprawnym dzieciom. Nastolatkowie z grupy "Psychopaci z Olsztyńskiej" chwalą się filmikami w internecie, na których upokarzają dzieci z bloków socjalnych, przede wszystkim tych z dysfunkcjami.

Sprawę nagłośniła pani Agnieszka, która wychowuje jedenaścioro dzieci. Po tym jak jedno z nich zaczęło podejrzanie się zachowywać, postanowiła zajrzeć do jego telefonu. Znalazła tam szokujące nagrania, na których widać jak nastolatkowie znęcają się nad jej chorym na schizofrenię 17-letnim synem Krystianem.

Boimy się. Mówią, że my ich załatwiliśmy i oni nas załatwią. Mam wiadomość od dziewczyny, która krzywdziła Krystiana: "Chcecie wp… nas na minę, to my wp… was. Krótko i na temat" - mówiła matka Krystiana.

Po apelach matki sprawą zajęła się policja, a kilka osób już usłyszało zarzuty uporczywego dręczenia nastolatka.

Inny punkt widzenia

Sprawą Krystiana tym razem zajęli się reporterzy programu "Alarm!". Dotarli do osiedla, w którym mieszka chłopak chory na schizofrenię. Matka Szymona, któremu prokuratora postawiła zarzut dręczenia Krystiana, przed kamerami zabrała głos w tej sprawie.

Daliśmy Krystianowi ubrania, bo przyszedł brudny. Dostał od nas buty i ubrania. Opowiadał, że był bity w domu - broni się mama Szymona.

Nowe fakty ws. Krystiana opowiedziała także matka jednej z dziewczynek. - Przyjdzie wieczorem i zobaczycie, jak to wygląda. Zapytajcie się, kto dawał mu jeść, gdy był głodny. Wszyscy dookoła mu pomagali - grzmiała.

Mieszkańcy podkreślają, że sprawa wygląda zupełnie inaczej niż przedstawia to matka chłopca. Opowiadają, że Krystian chodzi w nocy po osiedlu, nie ma gdzie spać, gdyż jego dom jest zamknięty.

Zobacz także: Była partnerka Milika przeszła metamorfozę. Trudno oderwać wzrok!
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
To ktoś ,kto...
5 miesięcy temu
No to sam se te esemesy wysyłał i filmiki kręcił. Jeżeli dali mu ubrania i jedzenie to mogli poniżać. Jeżeli chodzil zaniedbany i glodny to dlaczego nie zglosili tego nigdzie.Pewno prawda leży po środku.
Kierowca bomb...
5 miesięcy temu
Schizofrenia to bardzo ciężka choroba w niektórych ptzypadkach odwracalna lekami. Wątpię, że młody ma schizofrenię ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić