aktualizacja 

Kolejna tragedia w Tatrach. To prawdziwa czarna seria

21

Do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku doszło w rejonie Morskiego Oka i Wrót Chałubińskiego. Ratownicy TOPR odnaleźli tam turystę, który zginął na miejscu, prawdopodobnie wskutek poślizgnięcia się. W ostatnich dniach Tatry są dla wędrujących wyjątkowo niebezpieczne.

Kolejna tragedia w Tatrach. To prawdziwa czarna seria
To kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach na przestrzeni ostatnich dni. (TOPR, TOPR)

W polskich Tatrach trwa prawdziwa, czarna seria. W sobotę, 15 czerwca, krótko przed godziną 20 ratownicy TOPR poinformowali o kolejnej śmiertelnej ofierze podczas wysokogórskich wypraw.

W rejonie tzw. Wrót Chałubińskiego i Morskiego Oka ratownicy odnaleźli ciało ok. 70-letniego mężczyzny. Turysta, wskutek odniesionych obrażeń, zginął na miejscu. Choć oficjalny powód tej śmierci pozostaje nieznany, ratownicy z grupy TOPR nie mają wątpliwości, co do prawdopodobnej przyczyny tego wypadku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagranie lawiny w Tatrach. Ratownicy TOPR przestrzegają
Do wypadku doszło podczas zejścia z Wrót Chałubińskiego. Tam i na Rysach jest jeszcze bardzo dużo śniegu i właśnie na Rysach doszło do kolejnych dwóch wypadków. Jest jeszcze bardzo dużo twardego śniegu, po którym nieprzyjemnie się chodzi nawet w rakach. Trzeba bardzo uważać, bo poślizgnięcie się kończy się najczęściej uderzeniem w kamienie, co może być tragiczne w skutkach - powiedział Stanisław Krzeptowski-Sabała, ratownik TOPR, w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

W Tatrach trwa czarna seria

To kolejny wypadek w Tatrach, który zakończył się tragicznie na przestrzeni ostatnich dni. W czwartek TOPR informował o śmierci turysty w okolicach Orlej Perci, z kolei w poprzednią sobotę, 8 czerwca, w rejonie Małego Koziego Wierchu mężczyzna poślizgnął się na płacie śniegu i spadł na podstawę skalnej ściany. Wskutek tych zdarzeń turysta również zginął na miejscu.

Ratownicy TOPR apelują o ostrożność. W niektórych partiach gór wciąż zalega śnieg, co znacznie utrudnia piesze wędrówki. Ponadto wiele osób wybiera się górskie wycieczki bez odpowiedniego przygotowania - zarówno sprzętowego, jak i kondycyjnego.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić