o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Kolejni uchodźcy lecą na Białoruś. Dramatyczne doniesienia

211
Podziel się

Kryzys migracyjny na wschodzie Polski nie kończy się. Na granicy wciąż przebywają migranci, a niebawem prawdopodobnie trafią tam kolejni. Mogą to być Irakijczycy, uciekający ze swojego kraju. Tym razem przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na lotnisku w Mińsku koczują tłumy uchodźców.

Kolejni uchodźcy lecą na Białoruś. Dramatyczne doniesienia
Policja przy granicy polsko-białoruskie w Usnarzu (Artur Reszko)
bEIVfPYl

Trwający od czerwca kryzys na granicy nie ustaje. Pomimo budowy zapory z drutu kolczastego i planów budowy niemal 200-kilometrowego muru na granicy z Białorusią, migranci wciąż płyną.

Serwis Nexta opublikował nagranie z lotniska w Mińsku. Widać na nim tłumy migrantów. Prawdopodobnie są to dopiero przybyli migranci, którzy chcą przekroczyć granicę Unii Europejskiej.

bEIVfPYn

Jak opisuje Nexta, to w przeważającej mierze Irakijczycy. Mogą oni teraz stanowić większość kolejnej fali uchodźców, którzy próbuję przedostać się do Europy. Tym bardziej, że Białoruś nie wydaje już wiz obywatelom kilku krajów.

Zobacz także: Zwłoki imigrantów znalezione przy granicy. Straż Graniczna: Mamy pewne podejrzenia

Na lotnisku w Mińsku, na wizy nie mogą już liczyć obywatele Afganistanu, Egiptu, Iranu, Jemenu, Nigerii, Pakistanu i Syrii. Taką informację podała m.in. telewizja Belsat. Portal Belsatu podaje również, że za kilka dni (17 października) wchodzi w życie inne rozporządzenie białoruskiego rządu, które obywateli Iraku, Pakistanu i Egiptu obejmuje ruchem bezwizowym. Pod warunkiem posiadania wizy unijnej.

bEIVfPYt

Z kolei serwis Outraiders podaje, iż migranci skarżą się, że na mińskim lotnisku są okradani z paszportów i pieniędzy, jakie mieli na zakup wiz. Ciekawy jest także kierunek, z którego trafiają oni na Białoruś. Tym razem, punktem przystankowym jest Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Z kolei rzecznik ministra-koordynatora Służb Specjalnych, Stanisław Żaryn poinformował, iż Białoruś rozpoczęła deportację migrantów, których wiza utraciła ważność. Wśród deportowanych do swoich krajów są Syryjczycy i Libańczycy. Na pograniczu polskie służby zaczęły zaś podawać komunikaty w czterech językach, że przekroczenie granicy polsko-białoruskiej jest zagrożone karą więzienia.

bEIVfPYu

Komunikaty, jak informuje Straż Graniczna, nadawane są po angielsku, francusku, arabsku i po persku. W środę odnotowano niemal pół tysiąca prób przekroczenia granicy. Straż Graniczna zatrzymała osiem osób.

Sejm z kolei obraduje nad budową muru, który ma stanąć na granicy z Białorusią. Ma on kosztować 1,5 mld zł. Zaporę mają stanowić betonowe, wysokie bariery wzmocnione obserwacyjnymi urządzeniami elektronicznymi.

Zobacz także: Wojna hybrydowa nabiera tempa. Gen. Skrzypczak: im zależy na sianiu strachu i chaosu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIVfPYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(211)
Pon Ton Dziur
wczoraj
Spluwa. Nie ma innej opcji. Terrabity zblokować.
PracujacyPola...
wczoraj
Zrobić pas ziemi z zakazem wtargnięcia przez nieuprawnionych, strzelać do łamiących prawo. Od razu się uspokoją. Nie chcemy ich tu, ŻADNEGO! PRAWO OBRONY GRANIC jest gwarancją bezpieczeństwa Obywateli Polskich! To nasz Kraj Polska! Nikt tu nie będzie się pchał. Niech wracają skąd ich przyniosło. Ktoś ich oszukał że są idioci którzy będą na nich ciężko tyrać? Niech idą do tego oszusta. Nie interesują nas cudze przekręty. Niech się upominają o zadośćuczynienie. Polski proszę nie mieszać do cudzych przekrętów. Pamiętajcie: przestępstwo nie popłaca, pasożytowanie na cudzej pracy jest be.
PotomObrPolsk
wczoraj
Pomylili kontynenty? To nie Afryka ani Azja! Czego się przyplątali do Naszej Europy? Już zapomnieli jak nas najeżdżali? Teraz na żebry niby, po jałmużnę, naprawdę rabować i gwałcić? Wracać tam skąd żeście przyleźli, pasożytów nam nie trzeba.
bEIVfPYP
Lolo
wczoraj
Może są tam jakieś miny p.piechotne z 2 wojny?
Cynthia
2 dni temu
Nie wpuszczać dzikich bo zrobią to samo z w Francji.
POLAK
2 dni temu
Arabowie z emiratów nie chcą u siebie arabów z Iraku. Ciapaci idą się osiedlić u niewiernych. Co za paradoks
8787
2 dni temu
A min dalej niet?
odtotalniony
2 dni temu
Białoruś to Państwo bezpieczne - nawet jeśli byli uchodźcami to przestali nimi być na lotnisku w Mińsku...
RYCHU
2 dni temu
Wojo z palami na granice raz raz
oburzony
2 dni temu
ten artykuł powinni czytac cepy opozycyjne i ich klakierzy czym się konczy litość i wpuszczenie nawet garstki imigrantów - hordy nowych czekają na znak ze udaje się przekroczyć granice i ze polscy przestępcy przewiozą ich do raju bez pracy
wolna polska
2 dni temu
A piesek Niemiecki nie chce muru najwyższy czas zebrać siły i wydalić go z Polski razem wszyscy wspólnie musimy to zrobić
Fed
2 dni temu
Pewnie sami lekarze i inżynierowie......
Epidemiolog
2 dni temu
To naprawdę są uchodźcy. Przed czym uchodzą? Przed ichniejszym Urzędem Zatrudnienia. Chcą ich zatrudnić. Dla nich wizja pracy jest gorsza od śmierci. Na myśl o pracy dostają drgawek i się moczą. W nocy koszmary. Nigdy nie pracowali. Nie są w stanie. Urodzeni bezrobotni. Ukryty gatunek. Rozmnażają się przez pączkowanie. Albo wzajemnie zarażają. Należy zbudować barierę ochronną przed biologicznym zagrożeniem. Epidemie doprowadziły do upadku cywilizacji.
bEIVfPYH
.........
2 dni temu
Potrzebne są pola minowe.....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić