Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Kompromitacja polskich służb. Internauta odkrył ich tajemnicę

359
Podziel się

Nie milkną echa odkrycia dotyczącego polskich służb. Pewien internauta odkrył, że te używają amatorskiej skracarki do linków, z której może skorzystać każdy.

Kompromitacja polskich służb. Internauta odkrył ich tajemnicę
Służby używają amatorskiej skracarki (YouTube)
bETveYPp

O sprawie zrobiło się głośno dzięki serwisowi Reddit. Jeden z użytkowników zamieścił tam treść SMS-a, którą otrzymał w ramach Alertu RCB. Obiektem drwin internautów stał się format linku, który użyto w wiadomości.

bETveYPr

Użytkownik otrzymał SMS-a, gdyż miał zagraniczny numer telefonu. W treści wiadomości został poinformowany przez polskie służby o uszczelnieniu polsko-białoruskiej granicy. Docelowo wiadomość została zaadresowana do emigrantów z Afganistanu, aby ci nie gromadzili się przy przejściach granicznych. Zamieszczono w niej również ostrzeżenie przed tabletkami rozdawanymi przez białoruskich żołnierzy.

Granica Polski jest zamknięta. Władze Białorusi kłamały. Wracaj do Mińska! Nie bierz żadnych tabletek od białoruskich żołnierzy - taką wiadomość otrzymał użytkownik Reddita.

Prawdziwe zamieszanie wywołał jednak link, który dołączono do wiadomości. O dziwo nie chodziło o stronę internetową, do której ten przenosi, a o jego format. Do jego skrócenia użyto Tiny.pl – prywatnej, amatorskiej skracarki z reklamami Adsense. Serwis ten nie jest wiarygodny a MSW nie ma nad nim żadnej kontroli. Ponadto kontrolujące go osoby mogą w każdej chwili zamienić treść łącza. Ten typ linku został wykorzystany nawet we wpisie na Twitterze szefa resortu Mariusza Kamińskiego.

bETveYPx
Zobacz także: Nowacka oburzona. Tak skomentowała wyniki dziennikarskiego śledztwa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETveYPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(359)
Ewka
2 miesiące temu
Prywatne skrzynki do służbowej korespondencji, teraz to. Dlaczego mnie to nie dziwi? A 24.12 jak będziecie siadać do kolacji, sprzątnijcie dodatkowy talerz, bo jeszcze jakiś zagubiony wędrowiec się trafi, Katolicy Wy moi.
Jerzy
2 miesiące temu
PIS jak zwykle po talmudzku. Szopki na pokaz dla gawędzi, jak to walczą o zachowanie i przetrwanie Narodu Polskiego by tych samych migrantów z islamskich krajów wpuszczać dziesiątkami tysięcy na... karty pobytu.Polska jest zalewana proszę zobaczyć na ulicach Warszawy czy innych dużych miast.
Lechita
2 miesiące temu
Polacy piszący w komentarzach to jednak rasiści ,ksenofont,homofoby ,antysemici. Cały świat patrzy z politowaniem i odrazą. Dzisiaj na zachodzie lepiej nie przyznawać się, że jest się Polakiem -obciach i wstyd
bETveYPT
Ale
2 miesiące temu
Jak tak bardzo ci szkoda tych uchodźców weź ich do swojego domu
Lolek
2 miesiące temu
Pani Nowacka nich pokaże tą swoją przyzwoitość i weźmie pod swój dach część tych emigrantów
Adam N 1973
2 miesiące temu
Totalni tym razem już w pełni naśladują Targowicę. Na poparcie ulicy nie mogą liczyć, Bruksela też nie może odsunąć PiS od władzy, to może car Putin doPOmoże? Totalni w pełni współpracują z Putinem i Łukaszenką w sprowadzaniu do Polski setek tysięcy nachodźców
Rrrr
2 miesiące temu
To co sie wyprawia na granicy to zabujstea w bialy dzien .Przykryte plaszczem PIS i banda mordercow .Kazdy czy z uchodźców czy nie ma prawo do zycia. .A co chodzi o pomoc to bardzo slaba .Rzad nie robi nic oprucz tego ze wysyla wojsko i mordowac gotow ludzi jak zwierzęta. Tam sa dzieci i gdzie zginely .???! Wywieziono ich na sprzedaż?? Czy na czesci dla chorych milionerow ? Jak tak mozna postepowac !?!?!? To tobi rzad co mowi i mieni sie Chrześcijanski.Nosza obrazki w klapach garniturów a nie wiedza komu sloza .Diabel umie onamic i wykorzystać rzadzacych do swoich planow .Modlic sie tylko zostaje za rzad o rozum i dobre decyzje .A te polskie cuclusclany prosic Boga zeby zmadrzaly .Bo jak przyjdzie na nich bieda to odczuja glod i zimno podwyjnie.
Renata
2 miesiące temu
O, widzę, że niektórzy odporni na wiedzę, tyle łapek w dół , sami stawiają się w roli matołków Ryzego😁.
Renata
2 miesiące temu
Oglądajcie od dzisiaj na tvp info o godz. 19,20 specjalne wydanie poświęcone sytuacji na granicy polsko-bialoruskiej.
Juras
2 miesiące temu
General Skrzypczak powiedział o kryzysie na granicy, że totalna opozycja stoi po stronie Putina i Łukaszenki i już wszystko wiemy czyich interesów broni PO i SLD, to właśnie starego ZSRR i komuchow.
Muranek
2 miesiące temu
Jan Paweł II powiedział "... nie zbaeicie całego świata, nie moz a zbawiać całego świata kosztem własnej ojczyzny", a ja dopowiem kyo pcha dzieci na bagna? Gdzie rodzice tych dzieci gdzie służba Białoruska? Idzie się na legalne przejścia tam stoi polski konwuj humanitarny i tam się pomaga.
Renata
2 miesiące temu
Ty joh to spełnia rozumu jesteś? Co ty wypisujesz? Uściślij to? O jakich bandytach piszesz? O tym co w biurze PiSu Rosiaka zabił? A kolaborant to Ryzy?
Jon
2 miesiące temu
Bohaterowie z Afganistanu uciekli , a tu nad dziećmi się pastwią Wiwat polska armia
bETveYPL
Jon
2 miesiące temu
Jak komuchy zadzily Polska nie była AGRESOREM jak zaatakowała Afganistan to taraz nieh przyjmie kolaborantów
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić