Karolina Woźniak| 

Komu piwo? Psy pomagają w dostawach podczas epidemii koronawirusa

9

Buddy i Barley to psy rasy golden retriver, które pomagają dostarczać piwo ludziom przebywającym w domach w trakcie trwania epidemii koronawirusa w USA. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Psy pomagają właścicielom dostarczać piwo w trakcie epidemii koronawirusa.
Psy pomagają właścicielom dostarczać piwo w trakcie epidemii koronawirusa. (Getty Images)

Mark i Karen Heuwetter to współzałożyciele Six Harbors Brewing Company. Firma produkująca piwo znajduje się w Huntington, nadmorskiej miejscowości na Long Island w stanie Nowy Jork. Małżeństwo wpadło na ciekawy pomysł dostarczania alkoholu swoim klientom. Pomagają im w tym psy, które świetnie się sprawdzają.

USA. Goldeny retrivery pomagają dostarczać piwo podczas kwarantanny

Właściciele uznali, że Six Harbors Brewing Company będzie dostarczać piwa pod domy spragnionych klientów. Jednak w ich ofercie nigdy nie było dostaw. Mark i Karen zdecydowali, że pomogą im w tym ich psy: Buddy i Barley.

Musieliśmy się trochę rozwinąć, bo nigdy nie mieliśmy tego elementu w naszej ofercie i modelu biznesowym - tłumaczą właściciele.

Mark i Karen zauważyli, że kiedy dostarczali piwo swoim klientom, najwięcej radości sprawiała odbiorcom obecność psów. "Ludzie szukali jakiegoś sposobu na kontakt w trakcie trwania epidemii" - tłumaczyli. Właśnie wtedy wpadli na pomysł, że psy będą pomagać im w roznoszeniu piw do klientów.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Na szyjach goldenów zawieszone są puste puszki od piwa. Są one jedynie "drobnym akcentem". Małżeństwo tłumaczy, że "należą do ludzi, którzy kochają psy i nie pozwoliliby na skrzywdzenie swoich zwierząt". Mark i Karen zdradzają, że obecnie wykonują około 12 dostaw dziennie.

Zobacz także: Uwaga na kleszcze w mieście. Mogą przenosić choroby

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić