Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Koniec e-lekcji. Powrót do szkół i terminy matur. A dane? Tragiczne

46

Dzień, w którym rząd ogłosił, kiedy uczniowie wrócą do szkół oraz gdy podano terminy matu i egzaminu ósmoklasisty, był jednocześnie jednym z najgorszych w dotychczasowej walce z epidemią koronawirusa w Polsce.

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej
Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej (PAP)

Tylko w piątek potwierdzono 381 nowych przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Również tego dnia podano, że w Polsce w wyniku powikłań choroby COVID-19 zmarło aż 40 osób. Jedną z ofiar był 18-latek z powiatu opolskiego - najmłodsza jak dotąd osoba w Polsce, która zmarła przez koronawirusa.

W Polsce, jak dotąd, odnotowano łącznie 494 ofiary śmiertelne. Na razie wiadomo też o niespełna 11 tys. potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Jak na razie przeprowadzono w Polsce 265 tys. testów. Dla porównania - Niemcy takich testów zrobiły już ponad 2 mln.

Kiedy matura? Kiedy egzamin ósmoklasisty? Znamy terminy

16-18 czerwca czekają nas egzaminy ósmoklasisty, 8-29 czerwca - egzaminy maturalne (wyłącznie pisemne), 22 czerwca - 9 lipca - egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, natomiast 17-28 sierpnia - egzaminy zawodowe.

Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli na to by egzaminy się odbyły, z zachowaniem rygoru bezpieczeństwa. Ta dzisiejsza decyzja pokazuje dużą perspektywę, daje czas maturzystom i ósmoklasistom na przygotowanie się do egzaminów - zadeklarował minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić