Koniec obrzydliwych komentarzy. Konto 19-letniej Basi zniknęło z Facebooka

331

Koszmarna śmierć 19-letniej Barbary z Katowic wstrząsnęła całą Polską. To, co działo się na facebookowym profilu młodej mamy, która osierociła dwójkę dzieci, było równie szokujące. Teraz już koniec wypisywania obrzydliwych komentarzy na temat 19-latki - jej profil w końcu zniknął z Facebooka.

Koniec obrzydliwych komentarzy. Konto 19-letniej Basi zniknęło z Facebooka
W sobotę 31 lipca 19-letnia Basia S. zginęła pod kołami autobusu w Katowicach. (Facebook)

W sobotę 31 lipca 19-letnia Basia Sz. zginęła pod kołami autobusu w Katowicach. Śmierć młodej matki dwójki dzieci wywołała ogromne poruszenie w mediach społecznościowych. Na jej facebookowym profilu od soboty pojawiły się tysiące oburzających i wulgarnych komentarzy na temat nastolatki.

Internauci wprost wylali wiadro pomyj na 19-latkę. W komentarzach pod jej zdjęciami anonimowi użytkownicy żartowali na temat śmierci Basi, kwestionowali sposób wychowywania jej dzieci i wyzywali ją od "patologii".

Jakby tego było mało, na jej profilu opublikowano nawet zdjęcie zmasakrowanych zwłok. Rzekomo miały one należeć do zmarłej Basi. Jak ustaliło o2.pl, zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie. Drastyczne zdjęcie zrobiono z wnętrza policyjnego parawanu, niewykluczone więc, że jego autorem jest któryś z funkcjonariuszy.

Usunięto konto na Facebooku zmarłej Basi

Kilka dni po tragedii konto tragicznie zmarłej Basi Sz. na Facebooku zmieniono na "in memoriam". Ktoś więc poinformował portal o śmierci użytkowniczki. Mimo zmiany statusu na profilu 19-latki wciąż można było dodawać komentarze. W czwartek 5 sierpnia konto zmarłej Basi usunięto z Facebooka i z listy wyszukiwania portalu.

Zobacz także: Katowice. Zarzut zabójstwa i areszt dla kierowcy autobusu
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić