Kontrowersyjny ksiądz uczy dzieci. Wcześniej mówił o homoseksualistach

16

Ksiądz Tomasz Brussy od pierwszego września zajmuje się nauczaniem dzieci. Sęk w tym, że jego osoba powoduje ogromne kontrowersje. W przeszłości niepochlebnie wypowiadał się na temat homoseksualistów. Co na to dyrektor szkoły we Wrześni?

Kontrowersyjny ksiądz uczy dzieci. Wcześniej mówił o homoseksualistach
Kontrowersyjny ksiądz uczy dzieci. Wcześniej mówił o homoseksualistach (YouTube)

Ksiądz Tomasz Brussy ma 38 lat. Święcenia kapłańskie przyjął 13 lat temu. W przeszłości był wikariuszem w parafii w Suchym Lesie (woj. wielkopolskie). Potem służył w parafii pod wezwaniem Ducha Świętego i Serca Pana Jezusa w Gostyniu. Niedawno został mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Wniebowziętej w Śremie.

Oficjalne przeniesienie miało nastąpić 25 sierpnia, ale z ustaleń Radia Warta wynika, że posługi w Śremie nie zaczął.

Ksiądz Brussy od wielu lat wzbudza ogromne kontrowersje. W 2018 roku wypowiedział się między innymi na temat pedofilii w Kościele, a jego słowa odbiły się szerokim echem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Sprawdzamy Wybory". Kościół straci miliony? Politycy chcą zlikwidować Fundusz Kościelny. "Jest jak maczuga"
Pedofilia to odrażające przestępstwo i grzech. By nie dochodziło do niej więcej w Kościele, trzeba wreszcie zwalczyć lobby homoseksualne wśród duchownych - przyznał duchowny.

Kilka lat temu okazało się także, że wspiera homofobiczną akcję wlepkową Gazety Polskiej. Gazeta poinformowała, że w jednym z numerów pojawi się dodatek w postaci wlepki z napisem "Strefa wolna od LGBT".

Nauczanie dzieci zamiast Kościoła

Według najnowszych informacji, duchowny wziął urlop kapłański i zamiast służyć wiernym, skupił się na... nauczaniu dzieci. Od 1 września Tomasz Brussy pracuje w Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni.

Radio Poznań skontaktowało się z dyrektorem tej placówki. Co ciekawe, zdaniem dyrektora, poglądy księdza to jego prywatna sprawa. W rozmowie z dziennikarzem dodał również, iż to praca na zastępstwo, na czas określony.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić