aktualizacja 

Księża zaprosili na imprezę męską prostytutkę. Interweniowała policja i pogotowie

Kilku księży z Dąbrowy Górniczej zorganizowało imprezę, na którą zaprosili męską prostytutkę. W pewnym momencie zabawa wymknęła się spod kontroli, a wynajęty mężczyzna stracił przytomność. Na miejscu interweniowała policja. W sprawie toczy się postępowanie.

Księża zaprosili na imprezę męską prostytutkę. Interweniowała policja i pogotowie
Księża zorganizowali imprezę z męską prostytutką (Getty Images)

Księża z Dąbrowy Górniczej zorganizowali imprezę, na którą zamówili męską prostytutkę. Jak przekazuje "Gazeta Wyborcza" impreza miała charakter seksualny i w pewnym momencie wymknęła się spod kontroli. Mężczyzna stracił przytomność.

Impreza wymknęła się spod kontroli

Jeden z uczestników zabawy zadzwonił po pogotowie, ale kiedy ratownicy pojawili się na miejscu, nie zostali wpuszczeni. Medycy wezwali na miejsce policję i dopiero po interwencji mundurowych nieprzytomnemu mężczyźnie udzielono pomocy.

Nie wiadomo, czy wyraził zgodę na seks z wieloma osobami - na pewno była to jednak osoba pełnoletnia - przekazał informator "GW".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Sprawdzamy Wybory". Kościół straci miliony? Politycy chcą zlikwidować Fundusz Kościelny. "Jest jak maczuga"

Impreza odbyła się w budynku należącym do parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. W sprawie wszczęto postępowanie. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu przekazał, że uczestnicy imprezy mogą zostać oskarżeni o nieudzielenie pomocy.

Prowadzimy je pod kątem nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do 3 lat więzienia - mówi prokurator Waldemar Łubniewski.

Dziennikarz "GW" skontaktował się z księdzem Andrzejem Stasiakiem, proboszczem bazyliki pod wezwaniem NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Ten stwierdził jednak, że nic nie wydarzyło się na terenie parafii. Polecił skontaktować się kurią i rozmowę zakończył.

Sprawa jest jednak badana przez Kościół. Ksiądz Przemysław Lech, rzecznik prasowy kurii w Sosnowcu, przesłał oświadczenie, z którego wynika, że została powołana specjalna komisja, a osoby, które brały udział w imprezie poniosą konsekwencje przewidziane przez prawo kanoniczne.

W dniu 12 września proboszcz parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej poinformował pisemnie Kurię Diecezjalną w Sosnowcu o »interwencji pogotowia i policji« w budynku należącym do parafii. Tego samego dnia Biskup Sosnowiecki powołał komisję, aby w trybie pilnym wyjaśniła okoliczności zaistniałej sytuacji - napisał ks. Lech.

- Ksiądz Biskup jest na bieżąco informowany o wynikach pracy komisji. Po zakończeniu jej prac i ustaleniu okoliczności zdarzenia, Ksiądz Biskup podejmie stosowne kroki przewidziane prawem kanonicznym - pisze ks. Lech.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić