Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

Korea Północna szykuje kolejny kurort. Chce przyciągnąć turystów w Rosji

Pierwsza grupa rosyjskich turystów udała się na kilkudniowy wypoczynek do Korei Północnej. Po zwiedzeniu Pjongjang udali się do Masikryong. Koreańczycy liczą, że ich kraj stanie się chętnie wybieranym przez Rosjan kierunkiem. Z myślą o nich budują nawet nową strefę rekreacyjną.

Korea Północna szykuje kolejny kurort. Chce przyciągnąć turystów w Rosji
Wonsan-Kalma (Twitter)

Ukraiński polityk Anton Gerashchenko przekazał na portalu X, że Korea Północna liczy na rosyjskich turystów. To właśnie z myślą o nich buduje specjalną strefę turystyczną Wonsan-Kalma, która ma zajmować powierzchnię 2,8 km².

Przybywający tu goście będą mieli do dyspozycji 17 hoteli, 37 zajazdów, 29 sklepów, czterokilometrową plażę i szereg innych atrakcji. O możliwościach zażywania tu słonecznych kąpieli opowiadał reporter rosyjskiej ekipy telewizyjnej, który zachwalał m.in. piasek nadmorskiej plaży.

W oczekiwaniu na otwarcie nadmorskiej strefy rosyjscy turyści odkrywają zimowe uroki Korei Północnej. W miniony piątek udała się tam grupa 98 turystów z Rosji, którzy w planie wycieczki mieli nie tylko pobyt w ośrodku narciarskim Masikryong, ale także zwiedzanie stolicy kraju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Raj na ziemi. "Chcą zarobić na turystach i nie ma co się dziwić"
Idealny tor, nikogo nie było w pobliżu. To było wspaniałe. Wczoraj odpoczęliśmy, poszliśmy na basen, a ostatni dzień poświęciliśmy na jazdę na nartach. Główną zaletą ośrodka jest to, że nie ma kolejek, gdziekolwiek się udasz, personel Ci pomoże. Tu jest idealnie - relacjonował rosyjski turysta.

Wonsan-Kalma w budowie już od dłuższego czasu

Strefa turystyczna Wonsan-Kalma miała zostać uruchomiona w październiku 2019 roku, o czym informował CNN. Ambitnych planów nie udało się jednak zrealizować, także przez epidemię koronawirusa, która znacznie zatrzymała postępy w budowie. Te jednak znów ruszyły z kopyta.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Północnokoreański przywódca zapowiedział nie tylko stworzenie strefy turystycznej Wonsan-Kalma, ale także "upiększenie obszary przybrzeżne kraju, jak przystało na naród morski". Ma to nie tylko ożywić turystykę, ale przynieść państwu wymierne korzyści finansowe.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić