o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Korea Północna. Więźniowie molestowani i poddawani torturom

65
Podziel się

Zgodnie z wywiadami przeprowadzonymi przez organizację Human Rights Watch więźniowie w Korei Północnej uważani są za coś "gorszego niż zwierzę". Są regularnie bici, torturowani i molestowani.

Korea Północna. Więźniowie molestowani i poddawani torturom
Kim Dzong Un (Getty Images)
bDTckwAB

Więźniowie w Korei Północnej są poddawani torturom, poniżaniu i napaściom na tle seksualnym. Wymiar sprawiedliwości traktuje ich "gorzej niż zwierzęta" - tak mówi pierwszy raport opisujący brutalność warunków tymczasowego aresztu w tym kraju.

Human Rights Watch (HRW) z siedzibą w USA oświadcza, że tak traktowane są osoby, która są aresztowane, a ich śledztwo jest nadal w toku. Więźniowie są umieszczani w ciasnych, brudnych celach, przemocą zmuszani do przyznania się do winy, pozbawieni pożywienia oraz odzieży.

bDTckwAD

Tortury, bicie i gwałty w areszcie Korei Północnej

Więźniowie dosłownie głodują, chyba że mogą przekupić strażników, aby ich rodziny wysłały jedzenie - powiedział w poniedziałek dziennikarzom Phil Robertson, zastępca dyrektora HRW ds. Azji.
Zobacz także: Kim Dzong Un przeprasza swój naród. W tle parada ogromnych pocisków balistycznych

Raport opiera się na wywiadach z byłymi urzędnikami, a także 15 kobietami i mężczyznami, którzy zostali zatrzymani w Korei. Wszyscy rozmówcy to mieszkańcy Korei Północnej, którzy uciekli z kraju po 2011 roku, czyli roku, w którym władzę objął Kim Dzong Un.

bDTckwAJ

Tylko podejrzani z powiązaniami politycznymi lub pieniędzmi mają szansę oszczędzić siebie i swoje rodziny. Reszta może spodziewać się wszystkiego co najgorsze w północnokoreańskim areszcie.

Przepisy mówią, że nie powinno być bicia, ale musimy mieć przyznanie się do winy podczas śledztwa i na wczesnych etapach badań. Więc musisz ich uderzyć, aby uzyskać przyznanie się do winy - powiedział HRW były policjant.

Byli więźniowie mówili, że byli zmuszani do siedzenia nieruchomo na podłodze swojej celi. Czasami musieli klęczeć nawet do 16 godzin dziennie. Przy najmniejszym ruchu wymierzano im kary takie jak bicie za pomocą kijów lub skórzanych pasów, czy też zmuszanie więźnia do biegania w kółko po 1000 razy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTckwBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
klawisz
6 miesięcy temu
Uniewinniony Tomasz Komenda też był traktowany gorzej niż zwierz a obsługa więzienia na to patrzyła i nic nie robiła.
CHRISTOPHER
6 miesięcy temu
O !! , i do takiego przybytku powinni trafic Jarek & spolka , jak juz sie ten cyrk skonczy .
Jorg
6 miesięcy temu
A jak wygląda sytuacja w aresztach i więzieniach Arabii Saudyjskiej?
bDTckwBf
Ewa
6 miesięcy temu
Pomału i u nas bedzie podobnie. Już są symptony.
klik
6 miesięcy temu
U nas też nie tak dawno za czasów Millera i Kwaśniewskiego w Kiejkutach .Topili ludzi w wiaderku wody
Najnowsze komentarze (65)
do pytam
5 miesięcy temu
wg informatorów dla HRW do medycznych placówek uczelnianych- tych w obozach koncentracyjnych, bo innych tam nie ma, dostarczają otumanionych narkotykami więźniów i żywcem pozbawiają ich 2/3 wątroby na przeszczepy, by pozostała część mogła się regenerować utrzymując pacjenta przy życiu dla potrzeb dalszego pozyskiwania organów..., a jąderka w majonezie wysyłają kurierem do kasyna Komitetu Centralnego... .
Zycie
6 miesięcy temu
W pracy kłamią, oszukują lub nie wiedząc nic udają znawce o korei, w domu mówią dzieciom, żeby były uczciwą, dobrą, szczerą osobą.
rnb
6 miesięcy temu
jeden za wszystkich wszyscy za jednego! dajcie im te hasło i nikt ich nie zatrzyma
Really?
6 miesięcy temu
A jak to było i jest w Guantanamo?
Piotr
6 miesięcy temu
Przynajmniej boja sie isc do wiezienia bo wiedza czym to grozi!!!! Nie tak jak u nas, czyja sie jak by szli do hotelu jesc dadza, cieplo maja. I nic nie musza robic
Piotr
6 miesięcy temu
Przynajmniej boja sie isc do wiezienia bo wiedza czym to grozi!!!! Nie tak jak u nas, czyja sie jak by szli do hotelu jesc dadza, cieplo maja. I nic nie musza robic
Dramat
6 miesięcy temu
Dlaczego jakoś nie czytam o tym jak traktuje się kurdow w Turcji.
tak tak
6 miesięcy temu
I pomysleć że ich wódz-bydlak studiował w szwajcarii a nawet w Polsce. Żaden kraj nie powinien pozwalać na studia w swoich krajach dzieci innych przywódców.
bDTckwAX
AQQ
6 miesięcy temu
to całkiem tak jak w USA - ciekawe gdzie jest wiecej więźniów w przeliczeniu na 1 000 000 mieszkańców ? w USA czy w KRLD ?
patrzec
6 miesięcy temu
to powinno sie zakonczyc,caly swiat patrzy i nic nie robi ,dlaczego.dlaczego tyle znieczulicy
El faro
6 miesięcy temu
Od dawna wiadomo co tam się dzieje ale świata to nie obchodzi ,
USA
6 miesięcy temu
HRW z siedzibą w USA?? Nic nowego, oni zawsze przekazują taki bzdury.
Wysłannik
6 miesięcy temu
No tak - biedni więźniowie w Korei Płn. Natomiast śmierć Polaka i Słowaka w areszcie policyjnym w Belgi - całkowicie humanitarna, nie wspomnę już o Polaku na lotnisku w Kanadzie i duszonych oraz zastrzelonych przez policję na ulicach miast , obywatelach USA. Paranoja - nie. HRW finansowana z budżetu federalnego. Cała prawda - za pieniądze.
Hahaha....
6 miesięcy temu
Dezinformacja zawsze ma wpływ niż prawda
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić