Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

Korea Północna. Więźniowie molestowani i poddawani torturom

65
Podziel się:

Zgodnie z wywiadami przeprowadzonymi przez organizację Human Rights Watch więźniowie w Korei Północnej uważani są za coś "gorszego niż zwierzę". Są regularnie bici, torturowani i molestowani.

Korea Północna. Więźniowie molestowani i poddawani torturom
Kim Dzong Un (Getty Images)

Więźniowie w Korei Północnej są poddawani torturom, poniżaniu i napaściom na tle seksualnym. Wymiar sprawiedliwości traktuje ich "gorzej niż zwierzęta" - tak mówi pierwszy raport opisujący brutalność warunków tymczasowego aresztu w tym kraju.

Human Rights Watch (HRW) z siedzibą w USA oświadcza, że tak traktowane są osoby, która są aresztowane, a ich śledztwo jest nadal w toku. Więźniowie są umieszczani w ciasnych, brudnych celach, przemocą zmuszani do przyznania się do winy, pozbawieni pożywienia oraz odzieży.

Tortury, bicie i gwałty w areszcie Korei Północnej

Więźniowie dosłownie głodują, chyba że mogą przekupić strażników, aby ich rodziny wysłały jedzenie - powiedział w poniedziałek dziennikarzom Phil Robertson, zastępca dyrektora HRW ds. Azji.
Zobacz także: Kim Dzong Un przeprasza swój naród. W tle parada ogromnych pocisków balistycznych

Raport opiera się na wywiadach z byłymi urzędnikami, a także 15 kobietami i mężczyznami, którzy zostali zatrzymani w Korei. Wszyscy rozmówcy to mieszkańcy Korei Północnej, którzy uciekli z kraju po 2011 roku, czyli roku, w którym władzę objął Kim Dzong Un.

Tylko podejrzani z powiązaniami politycznymi lub pieniędzmi mają szansę oszczędzić siebie i swoje rodziny. Reszta może spodziewać się wszystkiego co najgorsze w północnokoreańskim areszcie.

Przepisy mówią, że nie powinno być bicia, ale musimy mieć przyznanie się do winy podczas śledztwa i na wczesnych etapach badań. Więc musisz ich uderzyć, aby uzyskać przyznanie się do winy - powiedział HRW były policjant.

Byli więźniowie mówili, że byli zmuszani do siedzenia nieruchomo na podłodze swojej celi. Czasami musieli klęczeć nawet do 16 godzin dziennie. Przy najmniejszym ruchu wymierzano im kary takie jak bicie za pomocą kijów lub skórzanych pasów, czy też zmuszanie więźnia do biegania w kółko po 1000 razy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
do pytam
2 lata temu
wg informatorów dla HRW do medycznych placówek uczelnianych- tych w obozach koncentracyjnych, bo innych tam nie ma, dostarczają otumanionych narkotykami więźniów i żywcem pozbawiają ich 2/3 wątroby na przeszczepy, by pozostała część mogła się regenerować utrzymując pacjenta przy życiu dla potrzeb dalszego pozyskiwania organów..., a jąderka w majonezie wysyłają kurierem do kasyna Komitetu Centralnego... .
Zycie
2 lata temu
W pracy kłamią, oszukują lub nie wiedząc nic udają znawce o korei, w domu mówią dzieciom, żeby były uczciwą, dobrą, szczerą osobą.
rnb
2 lata temu
jeden za wszystkich wszyscy za jednego! dajcie im te hasło i nikt ich nie zatrzyma
Really?
2 lata temu
A jak to było i jest w Guantanamo?
Piotr
2 lata temu
Przynajmniej boja sie isc do wiezienia bo wiedza czym to grozi!!!! Nie tak jak u nas, czyja sie jak by szli do hotelu jesc dadza, cieplo maja. I nic nie musza robic
Piotr
2 lata temu
Przynajmniej boja sie isc do wiezienia bo wiedza czym to grozi!!!! Nie tak jak u nas, czyja sie jak by szli do hotelu jesc dadza, cieplo maja. I nic nie musza robic
Dramat
2 lata temu
Dlaczego jakoś nie czytam o tym jak traktuje się kurdow w Turcji.
tak tak
2 lata temu
I pomysleć że ich wódz-bydlak studiował w szwajcarii a nawet w Polsce. Żaden kraj nie powinien pozwalać na studia w swoich krajach dzieci innych przywódców.
AQQ
2 lata temu
to całkiem tak jak w USA - ciekawe gdzie jest wiecej więźniów w przeliczeniu na 1 000 000 mieszkańców ? w USA czy w KRLD ?
patrzec
2 lata temu
to powinno sie zakonczyc,caly swiat patrzy i nic nie robi ,dlaczego.dlaczego tyle znieczulicy
El faro
2 lata temu
Od dawna wiadomo co tam się dzieje ale świata to nie obchodzi ,
USA
2 lata temu
HRW z siedzibą w USA?? Nic nowego, oni zawsze przekazują taki bzdury.
Wysłannik
2 lata temu
No tak - biedni więźniowie w Korei Płn. Natomiast śmierć Polaka i Słowaka w areszcie policyjnym w Belgi - całkowicie humanitarna, nie wspomnę już o Polaku na lotnisku w Kanadzie i duszonych oraz zastrzelonych przez policję na ulicach miast , obywatelach USA. Paranoja - nie. HRW finansowana z budżetu federalnego. Cała prawda - za pieniądze.
Hahaha....
2 lata temu
Dezinformacja zawsze ma wpływ niż prawda
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić