o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Korea Północna. Kim Dzong Un wskazał pozytywne strony zamknięcia granic

1
Podziel się

Oficjalnie w Korei Północnej nie wystąpiły żadne przypadki koronawirusa. Jednak z obawy przed pandemią miało miejsce zamknięcie granicy lądowej, morskiej oraz przestrzeni powietrznej. Kim Dzong Un ogłosił, że Koreańczycy powinni potraktować to jako szansę na rozwój.

Korea Północna. Kim Dzong Un wskazał pozytywne strony zamknięcia granic
Kim Dzong Un wskazał dobrą stronę zamknięcia granic Korei Północnej (Getty Images, Pool , Pool)
bDgNnAdN

Nowe zalecenia rządu zostały opublikowane w "Rodong Sinmun", oficjalnym organie prasowym Partii Robotniczej. Władze Korei Północnej poleciły obywatelom, aby podeszli do zamknięcia granic jako do szansy, aby skupić się na naprawie gospodarki państwa.

Kim Dzong Un wskazuje dobre strony zamknięcia granic Korei Północnej

Władze zaleciły Koreańczykom, aby zmaksymalizowali swoje siły i ukierunkowali je na poprawę sytuacji w kraju. Obecnie Korea Północna znajduje się w trudniej sytuacji gospodarczej z powodu sankcji nałożonych przez międzynarodowe instytucje oraz zniszczeń spowodowanych przez klęski żywiołowe.

bDgNnAdP

Koreańczyków zobowiązano do rozwijania państwa w oparciu o rodzimą technologię oraz surowce. Zostali również ostrzeżeni, aby nie sugerowali się wzorcami zaczerpniętymi zza granicy. Jak argumentowano, taka postawa przyniesie wyłącznie szkody i zaprzepaści dotychczasowe wysiłki w naprawianiu zniszczeń po katastrofach naturalnych.

bDgNnAdV

To już kolejne w ostatnich tygodniach wezwanie, które Partia Robotnicza skierowała do mieszkańców kraju. Jak podaje "KBS World Radio", w Korei Północnej trwa obecnie "80-dniowa bitwa" na rzecz walki ze skutkami tajfunu i powodzi. Kim Dzong Un podkreślił, że tylko dzięki pracy obywateli może zapanować powszechny dobrobyt.

Zobacz też: Kim Dzong Un przeprasza swój naród. W tle parada ogromnych pocisków balistycznych

bDgNnAeq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
średniowiecze
2 tyg. temu
Na lotniskach Korei Północnej powinien powstać znany napis po niemiecku, żeby ludzie wiedzieli gdzie się znajdują ...
Najnowsze komentarze (1)
średniowiecze
2 tyg. temu
Na lotniskach Korei Północnej powinien powstać znany napis po niemiecku, żeby ludzie wiedzieli gdzie się znajdują ...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić