Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Korea Północna zaatakuje? Kim Dzong Un spotkał się z wojskiem. Ważna decyzja

46
Podziel się

Korea Północna zmienia plany. Nie będzie na razie żadnej akcji wojskowej przeciwko Korei Południowej. Decyzję, która odbiega od śmiałych zapowiedzi jego siostry, podjął sam Kim Dzong Un.

Korea Północna zaatakuje? Kim Dzong Un spotkał się z wojskiem. Ważna decyzja
Kim Dzong Un zdecydował - ew. działania przeciwko sąsiadom zawieszone.
bCNvwlsR

Ostatnie tygodnie to eskalacja napięcia pomiędzy obiema Koreami. Północ wysadziła biuro łącznikowe przy granicy, a Kim Jo Dzong, siostra Kim Dzong Una, mówiła o możliwej akcji zbrojnej przeciwko sąsiadom.

Teraz głos zabrał sam "Najwyższy Przywódca". Podczas wtorkowej wideokonferencji z udziałem członków Centralnej Komisji Wojskowej zdecydował o zawieszeniu planów. Reżimowa agencja prasowa KCNA poinformowała, nie wydając się w szczegóły, że przy podejmowaniu decyzji wzięto pod uwagę "panującą sytuację".

bCNvwlsT

Są już pierwsze działania, które mają zaświadczać, że Północ wycofuje się z planów. W środę wojsko KRLD usunęło dziesięć głośników, które zamontowano w strefie zdemilitaryzowanej (DMZ). Za pomocą głośników głoszone są treści uderzające w Południe. Po tym, jak osiągnięto porozumienie w 2018 roku, głośniki zniknęły z DMZ, ale w ostatnich dniach znowu się pojawiły.

#KresyŚwiata: Marzyłem, by wybrać się do Korei Północnej. Oto dlaczego mnie tam nie wpuszczą

Siostra groźniejsza niż Kim Dzong Un?

W minionych miesiącach wzrosła rola Kim Jo Dzong w Korei Północnej. Część ekspertów twierdzi, że siostra może być nawet bardziej stanowcza i niebezpieczna niż "Najwyższy Przywódca". Może to potwierdzać wtorkowa decyzja Kima, który zdaje się odchodzić od zaczepnej retoryki siostry.

bCNvwlsZ

Kim Jo Dzong zapowiadała ostatnio, że wojsko Korei Północnej przeprowadzi "zdecydowane" działania wymierzone w Południe. Zapowiedzi po części wynikały z niezadowolenia, że Seul nie powstrzymuje aktywistów przed wysyłaniem na Północ balonów z antyreżimowymi ulotkami.

bCNvwltu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
kwch
miesiąc temu
Typowa młodsza siostra która zaczepia wszystkich dookoła a jak robi się gorąco to się chowa za plecami starszego brata.
ed.
miesiąc temu
Grubcio wie ,że to byłby koniec Korei pn i jego dyktatury.
szary
miesiąc temu
Rodzina adamsow z koreii ma sie dobrze
bCNvwltv
hak246
miesiąc temu
To wszystko ustawiona .Cały Kim i jego siostra
100%
miesiąc temu
Chyba najwyższy czas obalić ten reżim .
Najnowsze komentarze (46)
o -
miesiąc temu
-u nas też rządzi "elektorat" -niedługo włączą nam radio Wolna Europa
Sister Jo.
miesiąc temu
Więcej takich kobiet na świecie potrzeba. Ona jest najlepsiejsza.
dubler
miesiąc temu
On chyba już pewnie nie żyje i występuje za niego sobowtór. Kimdżonkun ponoć tajemniczo zniknął pod koniec kwietnia po operacji serca przez lekarzy z sąsiedniego kraju Ch. Potem były jakieś jego zdjęcia w necie już na katafalku. Jakiś japoński naukowiec mówił, że to mogło już nastąpić w 2003 r z uwagi na cukrzycę dyktatora. Ciekawe, bo ta osoba która jest teraz na zdjęciach wykazuje "inność" i na twarzy, włosach ,zębach i uszach w porównaniu z poprzednimi występami zamordysty.
dubler
miesiąc temu
No bo on już pewnie nie żyje i występuje za niego sobowtór. Kimdżonkun ponoć tajemniczo zniknął pod koniec kwietnia po operacji serca przez lekarzy z sąsiedniego kraju Ch. Potem były jakieś jego zdjęcia w necie już na katafalku. Jakiś japoński naukowiec mówił, że to mogło już nastąpić w 2003 r z uwagi na cukrzycę dyktatora. Ciekawe, bo ta osoba która jest teraz na zdjęciach wykazuje "inność" na twarzy, włosach ,zębach i uszach w porównaniu z poprzednimi występami zamordysty.
van
miesiąc temu
gra..gra i nic wiecej. Postraszy zachod dadza mu jakis napiwek i na jakis czas bedzie spokuj az znow cos wymysla zeby dostac zaskurniaka ja pis..albo my..albo TV nie pracuje albo my..albo kosciol was wyklnie itd itp
czesio
miesiąc temu
Jak wyjsc na swoje? Zaatakowac i natychmiast poddac sie.
Edward
miesiąc temu
Dziennikarze zapłakali. Taki konflikt im uciekł z przed nosa. Koronawirus już praktycznie nikogo nie rusza, a tu taka szansa, tyle trupów, tyle cierpienia... mogło być tak fajnie. Niekończące się nagłówki o trupach, a rozerwanych ciałach, masowych mordach... Być dziennikarzem, to hańba dla całej rodziny.
egg
miesiąc temu
jak zaatakuje to mu wojsko samo zwieje do korei poludniowej
bCNvwltn
rozgryzacz
miesiąc temu
klasyczna zagrywka dobry i zły policjant :D
greg0
miesiąc temu
Jak oryginalnie powątpiewałem w te niedawne plotki o śmierci Kima, tak nagła emancypacja Kim Jo jednak daje do myślenia
gutek
miesiąc temu
Kargul i Pawlak.
Porządny
miesiąc temu
Chyba jej nikt porządnie nie [samiwiecieco]. Nasze kobiety powinny wyciągać z tego nauczkę [samiwiecieocochodzi]
Kolaborant
miesiąc temu
Kim odwołał bombardowania Seulu tuż po tym jak zabrakło kasy na szkic projektowy bombowca.... Nie strasz nie strasz bo się zes....
pola
miesiąc temu
mial nie żyć !! co on tu jeszcze robi?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić