Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. 10 noworodków zakażonych COVID-19. Ruszyło śledztwo

2

Do zdarzenia doszło w jednym z rumuńskich szpitali. Nowo narodzone dzieci zostały poddane testom na obecność koronawirusa. Jak się okazało, aż dziesięcioro było chorych na COVID-19. Zapadła decyzja o przeprowadzeniu dochodzenia.

Koronawirus. 10 noworodków zakażonych COVID-19. Ruszyło śledztwo
(Getty Images, Artur Widak/NurPhoto)

Według ustaleń "Worldometers.info" w Rumunii odnotowano 5202 przypadków koronawirusa. W gronie zarażonych znalazło się dziesięcioro noworodków, które przyszły na świat w szpitalu w mieście Timisoara w zachodniej części kraju.

Koronawirus: jak noworodki z Rumunii zaraziły się koronawirusem?

Jak podaje BBC, matki zarażonych dzieci również zostały poddane badaniom na obecność koronawirusa. Testy dały jednak wynik negatywny.

Na temat sytuacji w szpitalu Timisoara zabrał głos Nelu Tataru. Minister Zdrowia Rumunii poinformował, że dziewięcioro z dziesięciorga dzieci wróciło już do domów i pozostaje z matkami w kwarantannie.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus a grypa. Podobieństwa i różnice

Noworodki prawdopodobnie zaraziły się od pracowników szpitala. Wśród personelu już wcześniej zauważono symptomy COVID-19. Sprawa zostanie zbadana przez śledczych.

To nie pierwsza taka sytuacja w Rumunii. Już wcześniej jeden ze szpitali został poddany kwarantannie, ponieważ wielu pracowników medycznych zostało zakażonych koronawirusem. W ciągu ostatniej doby liczba nowych przypadków wzrosła o 441.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić