Koronawirus. Bardzo niepokojące wieści z Węgier. Orban zwrócił się do narodu

292

Viktor Orban ostrzegł przed trudną sytuacją, w jakiej znajdują się obecnie Węgry. "Węgry czeka obecnie najtrudniejszy okres w walce z epidemią koronawirusa" - powiedział w Radiu Kossuth.

Koronawirus. Bardzo niepokojące wieści z Węgier. Orban zwrócił się do narodu
Victor Orban przekazał informacje o kolejnych ograniczeniach. (PAP)

Węgry zaostrzyły wszystkie ograniczenia. Premier Victor Orban podkreślił, że było to konieczne, aby przed Wielkanocą opanować trzecią falę koronawirusa.

Dramatyczna sytuacja na Węgrzech

Będziemy mieć problem ze szpitalami i musimy się przygotować tu na dramatyczną sytuację. Wzrośnie liczba osób, które trzeba będzie leczyć w szpitalach - powiedział.

Od 8 marca wraca większość obostrzeń, które obowiązywały podczas lockdownu. Zamknięte zostaną wszystkie sklepy (za wyjątkiem niezbędnych do życia), przedszkola, szkoły, a także miejsca rozrywki i kultury.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki przeprosił za błędy. Wymowny komentarz Leszka Millera

Orban poinformował także, że w ciągu ostatniej dobry wykryto 6369 nowych zakażeń. Jest to największa liczba przypadków od trzech miesięcy. Premier dodał, że należy się przygotować na oblężenie szpitali, a ze względu na wyjątkową sytuację do pracy zostaną zaangażowani rezydenci i studenci ostatnich lat medycyny.

Musimy teraz zamknąć, żeby móc w okolicach Wielkanocy się otworzyć. Do 15 marca trwają konsultacje(...), potem zdecydujemy, w jaki sposób stopniowo znosić restrykcje od Wielkanocy - dodał.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić