Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Koronawirus. Była na izolacji i poszła do sklepu. Grozi jej wielka kara

12

Koronawirus w Polsce. 51-latka ze Słubic naruszyła zasady izolacji domowej i wyszła z domu. Za nieodpowiedzialne zachowanie grozi jej nie tylko wysoka kara, ale i 8 lat pozbawienia wolności.

Koronawirus. Była na izolacji i poszła do sklepu. Grozi jej wielka kara
Koronawirus w Polsce. Miała pozostać w domu, a wyszła na zakupy (zdjęcie poglądowe) (PAP, PAP/Albert Zawada)

Koronawirus w Polsce. Mieszkanka Słubic złamała zasady izolacji domowej

Policjanci z KPP Słubice w województwie lubuskim poinformowali o naruszeniu zasad izolacji domowej przez 51-latkę. Kobieta miała pozostać w miejscu zamieszkania, ale mimo to wychodziła z domu.

Z przekazanych informacji wynikało, że mieszkanka jednego z bloków na terenie miasta opuszcza miejsce zamieszkania, naruszając tym samym warunki izolacji domowej - informuje Komenda Powiatowa Policji w Słubicach.

To jednak nie wszystko. Jak podaje RMF24, nieodpowiedzialna 51-latka ze Słubic miała jeździć na zakupy, a w dodatku do samochodu zabierała swoją mamę.

Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Musi liczyć się z konsekwencjami swojego lekkomyślnego i nieostrożnego zachowania - podaje KPP Słubice. - O sytuacji została poinformowana również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, która może nałożyć karę administracyjną w wysokości do 30 tys. zł - dodają policjanci.

Grozi jej więzienie

Co więcej, jeśli potwierdzi się, że kobieta spowodowała niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, przyczyniając się do rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej, grozi jej nawet do 8 lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić