o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Dobre wieści dla rodziców noworodków

6
Podziel się

Eksperci przedstawili najnowsze wyniki badań nad ryzykiem zarażenia się koronawirusem przez nowo narodzone dzieci. Przeanalizowali, jak często w szpitalach miały miejsce tego typu sytuacje. Ich ustalenia uspokoją wiele osób.

Koronawirus. Dobre wieści dla rodziców noworodków
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Anadolu Agency )
bEJUDdTp

Badania zostały przeprowadzone przez grupę brytyjskich naukowców w okresie od 1 marca do 30 kwietnia. Ich wynikami podzielili się w czasopiśmie naukowym "The Lancet".

Koronawirus u dzieci. Noworodki rzadko zarażają się COVID-19 w szpitalu

Jak wyjaśniają eksperci, w toku badań przeanalizowali przypadki 10 tysięcy noworodków. Okazało się, że spośród wszystkich nowo narodzonych dzieci zarażonych koronawirusem było tylko 66.

bEJUDdTr

U 28 z 66 noworodków zdiagnozowano ciężki przypadek zarażenia koronawirusem. Doszło również do śmierci jednego z chorych dzieci, jednak jej bezpośrednią przyczyną nie był COVID-19.

Noworodkowa infekcja SARS-CoV-2 jest rzadkością u niemowląt przyjętych do szpitala – zapewniają brytyjscy naukowcy.
bEJUDdTx

To nie koniec ustaleń naukowców. Jak wynika z przeprowadzonych przez nich badań, ryzyko zarażenia koronawirusem przez dziecko jest niskie nawet w przypadku, gdy matka przed porodem uzyskała pozytywny wynik testu.

Zobacz także: Zobacz też: Rząd zamraża branżę noclegową. Oto, kiedy restrykcje nie obowiązują
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJUDdTS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Mamma
11 miesięcy temu
Że względu na zagrożoną ciąże, spędziłam w szpitalu 3 tygodnie, wypisałam się na własne żądanie, uprzednio upewniając się, czy zagrożenie w moim przypadku tj. Hipotrafia dziecka, jest aż tak wielkim niebezpieczeństwem dla dzidziusia oraz dla mnie. Podpisać dokumenty musiałam. Jednak pragnę podkreślić, że mój stan psychiczny na oddziale patologii ciąży w dobie koronawirusa zaczął bardzo szfankować. Tego nie da się nawet opisać, czym jest strach przyszłej matki, zamkniętej jak w więzieniu, bez kontaktu z rodziną, mężem. Ciężkie chwile człowiek przechodzi, ale w windzie szpitalnej ma styczność z pacjentami z zewnątrz. Gdzie tu logika? Jedno wiem, kobiety w ciąży są podwójnie narażone, stresem, jakim jest ciąża i restrykcjami, które pozbywają je już całkowicie poczucia bezpieczeństwa z każdej możliwej strony. W październiku zostałam szczęŚliwa mamą, mimo ryzyka, które podjęłam.
Amas
11 miesięcy temu
Wy sie mamusie orientujcie na co szczepia wam dzieci w szpitalu. Zeby sie nie okazalo ze zamiast na gruzlice testuja na waszych nowo narodzonych dzieciach szczepionke na covid.
Nea
11 miesięcy temu
Witam serdecznie. Mój poród odbył się w Październiku z wynikiem Covid dodatni. Zakażenie bezobjawowo. Przeżyłam piekło w szpitalu dla kobiet rodzących z Covid dodatnim, warunki koszmarne, zatkana łazienka, prysznic wybijał, umywalka zatkana w pokoju podłoga brudna łącznie z meblami SYYYYYF ! A ja w tym wszystkim miałam zachować restrykcyjną higienę osobistą.... Dziecko otrzymałam po 4 dobach w pokoju było może z 16 stopni... Przykre ale prawdziwe. Ten koszmar już za mną ale współczuję kolejnym przyszłym kobietom, które trafią do tego szpitala......
bEJUDdTT
Sad
11 miesięcy temu
Co to za przerażające zdjęcie! Dziecko traktowane jak przedmiot. To straszne, świat odarty z miłości.
kkkok
11 miesięcy temu
Niech Państwo zwrócą uwagę, że 90% informacji dotyczy COVIDa. Jak piękne media nami manipulują, jak odwracają uwagę od ważnych spraw, jak sieją panikę. Dlatego uważam, że nie ma prawdziwej pandemii ONI ją tworzą, żeby zresetować gospodarkę światową. Objawy tej choroby są od braku objawów przez katar, wysypkę, rozwolnienie, zawał, wylew..... czyli każda choroba może być podciągnięta pod ten wymysł. Wirus jest, ale nie sieje takiego spustoszenia jak piszą i pokazują. Może za kilka lat my szaraki dowiemy się po co to wszystko, ale teraz nie damy się zastraszyć. Szczepionka może nie powstać nigdy i co ? Nie będziemy pracować, uczyć się? Ludzkość przerwała hiszpankę, dżumę, cholerę i ogrom wojen, to uwierzcie mi ten wirus też nas nie zniszczy.
Saracen
11 miesięcy temu
Kobiety zmusza się do rodzenia w maseczka, gdzie każdy oddech jest na wagę złota. Matek nie dopuszcza się do dzieci, każe w urągających warunkach (namiotach przed szpitalem w obecności innych ludzi) oddawać pokarm do butelek. Brak obecności partnera podczas porodu też jest niecywilizowanym działaniem. W UK, USA i na zachodzie Europy nie przeszkadza obecność partnera nawet podczas tej pandemii. Doprowadza to nadużyć personelu (brak świadków). Oto wycinek z polskiej służby zdrowia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić