Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Aniela Siwek
|

Koronawirus. W końcu dobre wieści. Chodzi o dzieci

41
Podziel się:

Koronawirus jest dla dzieci mniej groźny niż dla dorosłych, ale wielu dorosłych obawia się, że może się zakazić od najmłodszych, a potem ciężko chorować. Odkrycie, którego dokonali brytyjscy naukowcy, stanowi powiew optymizmu. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Koronawirus. W końcu dobre wieści. Chodzi o dzieci
(Getty Images)

Naukowcy z London School of Hygiene and Tropical Medicine (LSHTM) i Uniwersytetu Oksfordzkiego opublikowali nowe badania dotyczące koronawirusa. Przyjrzeli się danym na temat dziewięciu milionów dorosłych poniżej 65. roku życia - były w tej grupie zarówno osoby, które żyły z dziećmi, jak i takie, które żyły bez nich. Okazało się, że dzielenie domu z osobami poniżej 18. roku życia nie zwiększało ryzyka zakażenia i wystąpienia poważnych objawów.

Wniosek? Dorośli mieszkający z bardzo małymi dziećmi lub dziećmi w wieku szkolnym nie muszą bardziej obawiać się zakażenia koronawirusem - donosi BBC, powołując się na wyniki badania.

Dzieci nie zwiększają ryzyka zakażenia

Co więcej - u dorosłych, którzy żyli z dziećmi uczęszczającymi do szkoły podstawowej i młodszymi, prawdopodobieństwo zgonu z powodu COVID-19 było o około 25 proc. mniejsze niż u osób żyjących bez dzieci. Według naukowców może mieć to związek ze zdrowszymi nawykami, które częściej występują u osób opiekujących się dziećmi.

Zobacz także: Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki zachęca do pomocy seniorom

Badanie dotyczyło tego, co wydarzyło się między lutym a sierpniem. Obejmowało zatem okres, w którym szkoły w Wielkiej Brytanii były w pełni otwarte, a także czas po 20 marca, kiedy były one zamknięte dla niemal wszystkich uczniów. Naukowcy wzięli również pod uwagę inne czynniki, takie jak palenie, sytuacja społeczno-ekonomiczna, pochodzenie i przewlekłe problemy zdrowotne.

Wiemy, że ludzie mieszkający z dziećmi są generalnie zdrowsi i mają ogólnie nieco mniejsze ryzyko śmierci. I widzimy bardzo podobny wzorzec w przypadku wyników COVID-19, hospitalizacji i śmierci. Dlatego dzieci wracające ze szkoły do ​​domu nie przynoszą nic złego - mówi Liam Smeeth, profesor epidemiologii klinicznej w LSHTM, który pracował nad badaniem.

Badanie nie zostało jeszcze opublikowane. Naukowcy mają nadzieję, że dzięki tym wynikom rządy powstrzymają się przed zamknięciem szkół, co już - zdaniem ekspertów - doprowadziło do ogromnych zaległości i obniżenia poziomu nauczania.

Nawet jeśli badania stanowią powiew optymizmu, nie oznacza to oczywiście, że można lekceważyć zagrożenie. Cały czas konieczne jest zachowywanie wszelkich środków ostrożności, a więc m.in. częste i dokładne mycie rąk, noszenie maseczki w przestrzeni publicznej i zachowywanie w niej dystansu społecznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
Wioleta
rok temu
Otworzyć szkoły i uczelnie! Dajcie normalnie uczyć się dzieciom, socjalizować z rówieśnikami, rozwijać!!!
A więc...
rok temu
Dzieciarnia do szkoły i przedszkola!!! Nauczyciele do roboty !
Isia
rok temu
Wirus wymierzony w osoby starsze i schorowane. Wirus praktycznie nie chwyta sie dzieci a jak już to przechodzą bez objawów. Sprytnie go wytworzyli tylko pytanie kto Chiny czy USA?
»»»»
rok temu
sadzę, że jest DOKŁADNIE na odwrót, i znam przypadek Polaka w UK. Mogą być inne objawy, pseudotrawienne. " W takim razie chcę przytulać wszystkie dzieci"
Nikt
rok temu
Anty nobel z dziedziny medycyny - pewniak
Rodzic
rok temu
25% mniejsze ryzyko zgonu u osób mieszkających z dziećmi. NO CO ZA GENIALNY WNIOSEK! Do tego badania nie są potrzebne. To chyba logiczne że z dziećmi raczej mieszkają osoby młode a nie starcy... więc i ryzyko zgonu mniejsze.Ech... naukowcy z Koziej Wólki instytutu Koziołka Matołka
Aska
rok temu
Kiedy polski rząd dostanie tłumaczenie tej pracy kuzwa 😤? Cały czas to mówię ODCZEPCIE SIĘ OD DZIECI I DAJCIE SIĘ UCZYĆ!!!
Paweł
rok temu
Nikt nie szuka realnych przyczyn choroby a jedynie statystycznej korelacji o wysokim poziomie istotności, ale to nie to samo co przyczyny. Lekarze porzućcie statystykę!
inka
rok temu
dzieci wnoszą pozytywną energię i odwracają uwagę od zmartwień, po za tym rodzic ma świadomość że musi mieć siłę żeby opiekować się dzieckiem co może wpływać na odporność
qest
rok temu
chciałem coś napisać po przeczytaniu artykułu... większych głupot ostatnio nie czytałem
142
rok temu
W Anglii mieszkanie to 100 lub ponad metrów kwadratowych. O czym mówimy!!
słomka
rok temu
To dobrze, ale wynika, że to czteromiesięczne dziecko, co ostatnio umarło na covid, widocznie tego nie wiedziaoło.
Gosc
rok temu
To dzieci szkolne imprezuja i gonią po pubach czy rodzice i dorośli znoszą dziadostwo do domów i zarazaja dzieci? Dziecko koronawirus z księżyca nie przyniesie tylko jakiś dorosły go poczestuje
TOMEK
rok temu
Głupszej publikacji jeszcze nie czytałem brawo Angole
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić