o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Koronawirus. Dramat w Indiach. Już tylko w jednym kraju jest gorzej

22
Podziel się

Epidemia koronawirusa w Indiach przybiera na sile. W kraju odnotowano już 4,2 mln zakażeń. Tym samym w poniedziałek Indie stały się drugim krajem na świecie co do liczby zachorowań na COVID-19.

Koronawirus. Dramat w Indiach. Już tylko w jednym kraju jest gorzej
(Getty Images, Raj K Raj)
bDfehVaZ

W ciągu ostatniej doby w Indiach odnotowano 90,8 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Łącznie w kraju stwierdzono 4,2 miliony przypadków COVID-19.

W poniedziałek Indie wyprzedziły Brazylię i stały się drugim krajem na świecie pod względem liczby zakażeń. Gorzej jest tylko w USA, gdzie odnotowano ponad 6 milionów przypadków.

bDfehVbb

Indyjskie władze poinformowały również o kolejnych 1016 zgonach. Łącznie w kraju zmarły już 71 642 osoby zakażone koronawirusem, co daje trzeci wynik na świecie (po USA i Brazylii).

Koronawirus w Indiach. Liczba przypadków rośnie, a rząd łagodzi obostrzenia

Indie od prawie miesiąca notują największy na świecie dzienny wzrost zachorowań na koronawirusa. Pomimo ponad 2 milionów nowych przypadków w minionym miesiącu rząd Indii nadal łagodził ograniczenia, próbując ożywić gospodarkę.

bDfehVbh

Zobacz także: Koronawirus w Boliwii. Brakuje miejsc na cmentarzach, rodziny grzebią zmarłych nielegalnie

bDfehVbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
qerh
2 miesiące temu
A może by tak przeliczać liczbę nowych przypadków COVID na 1000 mieszkańców zamiast epatować "sensacjami"?
qba
2 miesiące temu
Ale ktos zarabia na lipnych testach. Zauwazyliscie ze im wiecej samodzielnego myslenia w spoleczenstwie i im wiecej niewygodnych pytan o pseudopandemie tym media (wszystkie) bardziej zwieraja szyki i sieja propagande strachu? Pytanie kto mediom za to placi.
Krzych_56
2 miesiące temu
Indie na drugim miejscu za US. Zgodnie z planem, wszystko idzie w dobrym kierunku. Oby tylko virus się nie zbiesił...A u nas całą szkołę zamknęli, bo u jednej z uczennic nie wykryto, a potem wykryto tego virusa. Debilizmy roku. Zachorował uczeń - zamknięta szkoła, zachorował pracownik - zamknięty zakład pracy...Nie długo mannę z nieba otrzymamy, przez te wszystkie durne rozporządzenia..
bDfehVbD
jury
2 miesiące temu
Ja chciał bym doczekać czasu kiedy będą łapać i likwidować tych co najbardziej straszą tym pseudo wirusem
ara
2 miesiące temu
Indie 1 300 000 ludzi , 4 mln ,,zakażonych '' reszta siedzi w zamknięciu i głoduje . Zaraz zacznie się totalny chaos ,ludzie już nie wytrzymują , a przecież o to chodzi ,,z chaosu porządek ''
Najnowsze komentarze (22)
dodupyzort
miesiąc temu
to dobrze że że ci wszyscy zakażeni nie mają żadnych objawów i czują się świetnie bo inaczej można by pomyśleć że mamy jakąś pandemię.
wrocielem z
miesiąc temu
arizony i nowego mexyku lazilem tam bez kaganca i nic...czyli viralna fikcja
mery
miesiąc temu
Nie trzeba być "prorokiem", ale był jasne, że tak będzie.
2xx
miesiąc temu
Przepraszam moj blad. Mialo byc zgony w Indiach37620 dziennie.Poruwnujac wskarznikiem Polskim.1100 dziennie.
mika
miesiąc temu
Kto kogo testuje w Indiach przy takiej biedzie i takiej ilości luda??!!! Ale ściema!!
mika
miesiąc temu
Kto kogo testuje w Indiach przy takiej ilości ludzi i takiej biedzie??!!!!!! Ludzie jaka ściema!!
Nieleming
miesiąc temu
"w kraju stwierdzono 4,2 miliony przypadków" "Łącznie w kraju zmarły już 71 642 osoby" czyli 71642/4200000*100= 1,7 [%] śmiertelność Dramat łagodniejszy od grypy
ili
miesiąc temu
Jakoś nie wierzę w koronowirusa, to zwykła ściema, która służy zniszczeniu nas od środka.
bDfehVbv
Liczby
miesiąc temu
Indie mają 1,2 miliarda mieszkańców (a w rzeczywistości rząd sam nie wie ilu jest mieszkańców subkontynentu), ta ilość nosicieli (bo nie chorych), to mniej niż pół procenta populacji. Dostać należy, że populacji skupionych np. w dużych ośrodkach miejskich i niemiłosiernie ściśniętych w warunkach, którym daleko od higieny...
Radżputana
miesiąc temu
4 miliony w Indiach to jak 100 000 w Polsce (trzeba dzielić przez 40, żeby porównać nasze 40 milionów ludności z 1,2 miliarda w Indiach). Zakładając, że u nas ukrywa się zarażenia bezobjawowe, bo PiS sobie robi propagandę sukcesu i stara się nie testować, to mają tam taką sytuację jak u nas.
włodek
miesiąc temu
liczba oficjalnych zakażeń zależy od ilości testów. U nas było mało przed wyborami . Teraz wzrosło to się ogranicza testy do ewidentnie chorych . Proponuje robić testy tylko zmarłym a znów będzie cacy.
beszwanc
miesiąc temu
Wszystko odmieni się kiedy wygra Biden ,USA znów staną się super w każdej dziedzinie a redaktorzy levych mediów będą się prześcigać w pochwałach ,teraz tam wszystko musi być beeeeee!!!
sasddff
miesiąc temu
Siewcy paniki. 4,2 mln zakażeń, a z tego 80% przechodzi bezobjawowo.
Mac
2 miesiące temu
Ok60-70 procent społeczeństwa ma bakterie helibacter pylori. Czy to oznacza ze jest przyczyna 60-70 procent zgonów? Co z tego jak ktoś miał COVID i w wieku 80-90 lat umiera? Bez wirusa żyłby 150 lat?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić