o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Koronawirus. Ile szczepionek dla UE? W środę podpiszą ważną umowę

3
Podziel się

Optymistyczne wyniki testów szczepionki na koronawirusa spowodowały wielkie ożywienie. Już w środę Komisja Europejska podpisze umowę na dostawy leku. Informację przekazała przewodnicząca Ursula von der Leyen.

Koronawirus. Ile szczepionek dla UE? W środę podpiszą ważną umowę
Zdjęcie poglądowe (Pixabay, Belova59)
bErMbRDp

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Wiele krajów odnotowuje kolejne rekordy dobowej liczby zakażeń. Niektóre państwa zdecydowały się na ogólnokrajowy lockdown i powrót do obostrzeń z wiosny. Świat ze zniecierpliwieniem czeka na szczepionkę.

W poniedziałek ogłoszono wstępne na razie wyniki testów szczepionki od Pfizer i BioNTech. Jej skuteczność jest wyższa, niż zakładali eksperci, i wynosi ponad 90 proc. Oznacza to, że prawdopodobnie już niedługo rozpocznie się dystrybucja leku na cały świat. Firma ogłosiła, że w przyszłym roku może wyprodukować do 1,3 mld dawek.

bErMbRDr

Szczepionką zainteresowana jest Unia Europejska. Już w środę zostanie podpisana umowa z Pfizer i BioNTech na dostawę 300 milionów dawek. Będzie to czwarty podpisany kontrakt z firmą farmaceutyczną. Poprzednie trzy gwarantują zakup szczepionki przez UE, gdy ta będzie bezpieczna i skuteczna. Dystrybucja substancji ma być proporcjonalna do populacji danego kraju.

Kiedy ta szczepionka będzie dostępna, planujemy jej szybkie rozprowadzenie w całej Europie - powiedziała Ursula von der Leyen.

Koronawirus na świecie

W niedzielę pękła granica 50 milionów zakażeń koronawirusem na całym świecie. Krajem najbardziej dotkniętym są Stany Zjednoczone, skąd pochodzi ponad 10 milionów przypadków. Na całym świecie zmarło już ok. 1,260 mln zakażonych.

bErMbRDx
Zobacz także: Szczepionka na COVID-19. Czy Polacy na nią czekają?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErMbRDS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
12345
9 miesięcy temu
Pewnie wiece ludzi rocznie umiera z głodu, raka, HIV, ale nie teraz zrobili szum
Zorro
9 miesięcy temu
Dobra, dobra tylko nie pod przymusem. Niech się szczepią ochotnicy. Chętnie popatrzę na efekty.
Nie nie
9 miesięcy temu
Ja dziękuję. Kto chce to proszę bardzo ale wara odemnie I mojej rodziny bo nie ręczę za siebie.
bErMbRDT
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić