aktualizacja 

Koronawirus. Świetne wieści z Australii

358

W niektórych krajach na świecie sytuacja epidemiczna wygląda zgoła inaczej niż w Europie czy USA. Dobre wieści płyną z Australii. Po raz pierwszy od 5 miesięcy nie odnotowano tam lokalnego zakażenia koronawirusem. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Koronawirus. Świetne wieści z Australii
(YouTube)

Na mapie świata pojawiła się zielona wyspa. Nie odnotowano na niej w ciągu ostatniej doby żadnego lokalnego zakażenia koronawirusem. To pierwszy taki dzień od 5 miesięcy w Australii. Od września odnotowywano tam spadek zakażeń. Liczby nie przekraczały od dawna 100 przypadków dziennie. W kraju tym mieszka 25 milionów osób, dlatego informacja o braku przypadków robi wrażenie.

Brak zakażeń wynika z polityki Australijczyków. Mieszkańcy tego kraju do minimum ograniczyli swoją aktywność, aby uniemożliwić wirusowi rozprzestrzenianie się. Dopiero niedawno wrócili do normalnego funkcjonowania i wyszli na ulice swoich miast. W Melbourne po raz pierwszy od dawna zostały otwarte puby i restauracje.

Australijczycy przygotowują się na jeden z najważniejszych dni w roku. 3 listopada odbędzie się najbardziej prestiżowy wyścig konnym Australii. Australijczycy tradycyjnie zbiorą się w barach i domach, aby obejrzeć wydarzenie. Władze apelują o rozwagę.

Australijczycy bardzo dobrze poradzili sobie z pandemią koronawirusa. Od jej początku na Antypodach odnotowano około 27,5 tys. przypadków zakażeń. Nie brakowało również przypadków śmiertelnych, które ostatnimi czasy pojawiają się coraz rzadziej. Jak dotąd zmarło 907 osób.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Prof. Flisiak: Brakuje miejsc w szpitalach
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić