Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Sytuacja coraz gorsza. "Rezerwy się wyczerpały"

36
Podziel się

Koronawirus nie odpuszcza nawet na moment. Polacy zaczęli się zastanawiać, co może pomóc w pokonaniu zarazy z chińskiego Wuhan. Dr Paweł Grzesiowski, ekspert ds. COVID-19 Naczelnej Rady Lekarskiej, wskazuje na oczywisty kierunek, czyli na szczepionkę.

Koronawirus w Polsce. Sytuacja coraz gorsza. "Rezerwy się wyczerpały"
(PAP)
bFdOWqnF

Niestety, sytuacja epidemiczna w Polsce absolutnie się nie poprawia. Z dnia na dzień wygląda to coraz gorzej, bo notujemy bardzo pokaźne wzrosty zakażeń. Oscylują one w granicach 20-22 tysięcy.

Mamy wciąż większość osób nieskontaktowanych z wirusem i zakażenie szerzy się właściwe bez żadnej kontroli, a w związku z tym, że wskaźnik R reprodukcyjności wirusa jest na poziomie 2, to z każdej osoby chorej mamy po tygodniu, dziesięciu dniach dwie kolejne, co powoduje, że liczba zakażonych rośnie w tempie wykładniczym - powiedział dr Paweł Grzesiowski w rozmowie z Nauką w Polsce PAP.
bFdOWqnH

Ekspert twierdzi, że najgorsze nie jest to, ile zakażeń przybywa. Bardziej niepokoi go to, jak dużo osób zajmuje szpitalne łóżka i respiratory.

Już widzimy, że rezerwy systemu się wyczerpały i w niektórych województwach nie ma gdzie przesyłać pacjentów, w konsekwencji pozostają w szpitalach pierwszego stopnia zabezpieczenia, czyli leżą w szpitalach powiatowych pod respiratorami, mimo że to nie są szpitale COVIDowe - zaznaczył Grzesiowski.

Koronawirus. Co może pomóc?

Doktor Grzesiowski nie ma wątpliwości. Uważa, że "sytuacja może ulec zmianie, dopiero kiedy zostanie wynaleziona szczepionka. Póki co, czekają nas jednak regularne zamrożenia i odmrożenia gospodarki".

bFdOWqnN
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdOWqoi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Babcia
rok temu
Młodzi mają gdzieś że umrze rzesza starszych ludzi, mamy konflikt pokoleń i tak naprawdę okazuje się że niech młodzi sobie sami chowają wnuków, koniec z pomocą dla nich, jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. My starsi potrzebni jesteśmy wtedy gdy możemy zająć się dziećmi itd a potem powiedzą że ile może żyć stary człowiek
bnm
rok temu
Wiedzcie, że nasi lekarze zarabiają więcej pieniędzy, jeśli ktoś umrze z powodu zakażenia koronawirusem - powiedział Donald Trump, cytowany przez "New York Times".
gość serwisu
rok temu
Co za brednie nie ma żadnych innych chorób zgodnie z zalecenie WHO jest tylko covid (grypa) i tylko za te przypadki będziemy szpitalom płacić ,a jak już zniszczymy gospodarki poszczególnych państw to wprowadzimy transakcje bezgotówkowe i zostaniecie naszymi białymi murzynami -Rotschildowie i reszta" Plemienia Żmijowego"
bFdOWqoj
rozczarowany
rok temu
trochę puste te łóżka w tle
Lol
rok temu
Jakie rezerwy? Wegla skuoionego zeby gornikom wyplaci naste pensje?
alejaja
rok temu
ale jaja, ludzie myślą, Ci którzy negują zalecania PRM, że całym swiatem rządzi Kaczyński i pis. ale jaja. w WB juz ogłoszono LD, u nas wkrótce pewnie. I co? tez w WBrytanii rządzi kaczyński? ala jaja, póknijcie sie w głowe palcem,
ona
rok temu
Kiedyś wszyscy, co chorowali na powikłania po grypie, zapalenie płuc czy astmę to leżeli na oddziałach wewnętrznych, a takich było co najmniej kilka w mieście(bo u nas jest 5 szpitali). Teraz jest jeden oddział covidowy i wszystkich tam zwożą wyżej wymienionych plus innych z zawałami, udarami etc, a z pozytywnm wynikiem testu. Więc się nie dziwię, że te oddziały są zapchane, a tv straszy, że nie ma miejsc w szpitalach. Kiedyś 100 tys. przeziębionych zgłaszało się w okresie jesienno-zimowym każdego dnia do przychodni. A teraz ci ludzie szturmują szpitale, bo mało która przychodnia otwarta...Może tak szanowni politycy pochwalili by się jakimiś statystykami z ogólnej hospitalizacji ludzi z poprzednich lat i teraz. To by może uzasadniło lub nie obecną panikę.
ewa
rok temu
za tydzień zacznie się abortarz rodziców i dziadków tych od protestów
JakTo
rok temu
Who twierdziło z tego co pamiętam, że wskaźnik reprodukcji to 1,2 czy 1,2... a teraz 2?!?! Hmmm... nie wiemy nic więcej pewnego na temat tych wirusów widzę niż wiedzieliśmy w latach '70...
Janek
rok temu
Potrzebny skuteczny lek a nie szczepionka . Jeden lek. A nie wydawanie kasy co rok i płacenie firmom farmaceutycznym
Kowalski
rok temu
Mateuszku jak tam plany na przyszłość, bo nie wiem jak ułożyć sobie życie.Jeśli coś wiesz daj znać.
Mała
rok temu
-Jestem osobą niepełnosprowną ruchowo.Dlaczego, dla takich osób jak ja nie ma wydzielonych godzin wykonywania zakupów? Pewnego dnia doczłapałam się do apteki,trafiłam niestety na czas dla pełnosprawnych emerytów. Nie pozwolili mi na wejście.Panie Premierze, Panie Prezydencie kiedy się ogarniecie?Nie proszę o litość ale o sprawiedliwość!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dj&&5
rok temu
Ciekawe kiedy u nas też będą szopki że zbieraniem trumien z zakładów pogrzebowych i wożeniem na pokaz ciężarówkami wojskowymi jak wiosną we Włoszech?
bFdOWqob
Rezerwa🏚
rok temu
Nawet tlen jest na kartki🤣🤣🤣
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić