o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus na świecie. Alarm w Hiszpanii. Wprowadzono godzinę policyjną

3
Podziel się

Władze Włoch i Hiszpanii podjęły kolejne kroki w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. W pierwszym z państw doszło do zamknięcia wielu obiektów, m.in. basenów czy siłowni. W drugim – do wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Koronawirus na świecie. Alarm w Hiszpanii. Wprowadzono godzinę policyjną
(EPA)
bDZusBWt

Jak informuje BBC, restrykcje obowiązują mieszkańców Włoch od poniedziałku 26 października. Z kolei władze Hiszpanii zdecydowały się na wprowadzenie nowych obostrzeń od niedzieli 25 października.

Koronawirus – Hiszpania. Nowe obostrzenia

Premier Hiszpanii Pedro Sánchez wprowadził w kraju godzinę policyjną. Będzie ona obowiązywać między 23:00 a 06:00. Ze względu na ogłoszenie stanu wyjątkowego przedstawiciele lokalnych władz otrzymali zgodę, aby zakazać mieszkańcom podróży między regionami.

bDZusBWv

Lokalnym urzędnikom wolno też zmienić zakres godziny policyjnej. Premier wyraził przekonanie, że może być to konieczne dla sprawnego funkcjonowania regionalnych służb medycznych. Mieszkańcom nie wolno również spotykać się – publicznie i prywatnie – w gronie większym niż sześć osób.

Zobacz także: Zobacz też: Sejm. Władysław Kosiniak-Kamysz o zamieszaniu wokół ustaw antycovidowych
bDZusBWB

Na razie nowe restrykcje będą obowiązywały mieszkańców Hiszpanii przez 15 dni. Jednak Pedro Sánchez potwierdził, że zwrócił się do członków parlamentu z prośbą o przedłużenie obostrzeń na okres sześciu miesięcy.

Sytuacja, przez którą przechodzimy, jest ekstremalna. To najpoważniejsza sytuacja w ostatnim półwieczu – tłumaczy Pedro Sánchez.

Koronawirus – Włochy. Nowe obostrzenia

Na działania zdecydowali się również Włosi. Jak argumentują, ograniczenia są konieczne, ponieważ przez pandemię COVID-19 służba zdrowia stała się zbyt obciążona.

Od poniedziałku 26 października nastąpi zamknięcie kin, basenów, siłowni oraz teatrów. Z kolei bary, kawiarnie oraz restauracje nie mogą obsługiwać klientów w lokalu aż do godziny 18. Uczniowie szkół średnich będą mieli głównie zdalne zajęcia.

bDZusBWC

Giuseppe Conte zaznaczył, że nie chce wprowadzać lockdownu, jaki miał miejsce w miesiącach wiosennych. Podkreślił, że jeżeli mieszkańcy będą rygorystycznie stosować się do zaleceń, w grudniu zostaną zniesione lub poluzowane.

Przypuszczamy, że w tym miesiącu musimy trochę pocierpieć, ale zaciskając zęby i stosując się do ograniczeń, będziemy mogli ponownie odetchnąć w grudniu – tłumaczy premier Giuseppe Conte na konferencji prasowej.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZusBWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Łukasz
7 miesięcy temu
A to mają tak dużo zakażeń w godzinach nocnych, że trzeba takie rzeczy wprowadzać?
Pobudka
7 miesięcy temu
Cwicza ludzi. Wykorzystuja sytuacje by cisnac ludzi zamiast wylozyc srodki na sluzbe zdrowia i pomoc faktycznie chorym. Orwell wiecznie zywy.
Gbnm
7 miesięcy temu
Bardzo dobrze to za Polskę niech lud się obudzi i wróci do Wartości Demokratycznych
bDZusBWX
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić