oprac. Natalia Kurpiewska| 
aktualizacja 

Szukają pracowników do szpitala na Stadionie Narodowym. Płacą grosze

35

Przebywanie wśród zakażonych koronawirusem, praca po 12 godzin dziennie i... 16 zł na rękę za godzinę. Nieprawdopodobne? A jednak. Takie ogłoszenie skierowane jest do Ukrainek, które miałyby pracować przy sprzątaniu szpitala polowego na Stadionie Narodowym.

Szukają pracowników do szpitala na Stadionie Narodowym. Płacą grosze
16 zł na rękę dostaną panie z Ukrainy, które podejmą się sprzątania szpitala polowego na Stadionie Narodowym (PAP, PAP/Daniel Gnap, Daniel Gnap)

Na co mogą liczyć pracownicy szpitala polowego na Narodowym? Lekarz pracujący na oddziale covidowym dostanie 175 proc. swojego wynagrodzenia. Ryzyko jest zdecydowanie większe, stąd i płaca jest wyższa.

Niestety za pracę w warunkach wysokiego ryzyka nie wszyscy są cenieni tak samo. W jednym z ogłoszeń o pracę pojawiła się informacja o poszukiwaniu kobiet z Ukrainy do pracy w szpitalu na Stadionie Narodowym, jako osoby odpowiedzialne za porządek.

Panie sprzątające z Ukrainy będą przebywać w tych samych warunkach co lekarze oraz będą pracować na zmianach po 12 godzin. Ile pieniędzy dostaną? 16 zł na rękę za godzinę pracy.

Zobacz także: Biznes liczy na wsparcie rządu. Nowa tarcza antykryzysowa? "Z całą pewnością nie"

Money.pl skontaktował się z firmą, która udostępniła ogłoszenie o pracę. Co ciekawe, okazuje się, że agencja ta nie dostała zlecenia od Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, który zarządza tworzonym właśnie szpitalem polowym, lecz jest podwykonawcą innej, większej agencji zatrudnienia.

Dziennikarka z money.pl zapytała, czy w razie przymusowej kwarantanny, pracownice mogą liczyć na wypłatę pełnego wynagrodzenia.

Nie. Umowa zlecenia tego nie obejmuje - wyjaśniła właścicielka agencji.

Rozmówczyni dodała, że dostali zlecenie, aby znaleźć 60 pań sprzątających. Agencja nie chciała podjąć się tego zadania, więc początkowo - do 2 listopada - ma zatrudnić 20 osób.

Później pewnie będziemy zwiększać zatrudnienie – mówi właścicielka agencji.

Obecnie trwa poszukiwanie personelu, który podejmie się pracy w ciężkich warunkach na Stadionie Narodowym. Potrzebni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni czy pracownicy obsługi. Jak poinformował Michał Dworczyk, do pracy w szpitalu zgłosiło się już 1250 osób - nie doprecyzował jednak ilu z nich to lekarze, a ile np. pielęgniarki.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić