Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Motocykl i skuter. Przez koronawirusa maseczki są dla kierujących obowiazkowe

56

Od soboty cała Polska znajdzie się w strefie żółtej. To oznacza obowiązek zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej. Czy maseczkę na twarzy będą musieli mieć także motocykliści?

Motocykl i skuter. Przez koronawirusa maseczki są dla kierujących obowiazkowe
Co z maseczką na motocyklu lub skuterze? (Getty Images)

Koronawirus absolutnie nie odpuszcza. W naszym kraju notuje się dużo zakażeń, w związku z czym rząd postanowił wprowadzić dodatkowe restrykcje. Od 10 października cała Polska zostanie objęta strefą żółtą.

Co to oznacza? Najważniejsza zmiana dotyczy noszenia maseczek. Od soboty będziemy musieli osłaniać twarz wtedy, gdy tylko znajdziemy się w przestrzeni publicznej. Wraca więc obowiązek zakładania maseczek na dworze.

Zgodnie z przepisami, rolę osłony ust i nosa może pełnić też kask motocyklowy. Jest jednak jeden warunek - musi on rzeczywiście zasłaniać całą twarz.

Koronawirus w Polsce. Kiedy na skuterze lub motocyklu w maseczce?

Jeżeli ktoś posiada kask z goglami lub niewielką szybką, to wówczas musi założyć maseczkę czy też chustę, która zasłoni usta i nos.

Dlaczego tak jest? Sprawę wyjaśnił w programie "Newsroom" dr Marek Posobkiewicz, były Główni Inspektor Sanitarny. Tłumaczył, że "w trakcie szybszej jazdy możliwość zarażenia kogoś jest niemal zerowa, ale już podczas zatrzymania się np. na światłach takie ryzyko rośnie i wtedy bezwzględnie trzeba mieć maseczkę, jeśli kask nie osłania całej twarzy".

Zobacz także: Jazda na skuterze lub motocyklu w maseczce? Tak, jeśli masz nieodpowiedni kask
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić