Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Koronawirus. Od dziś nowe obostrzenia. Wielkie zmiany w całym kraju

2

Dzisiaj wchodzą w życie nowe obostrzenia, których wprowadzenie ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nowe zasady zostały z wyprzedzeniem ogłoszone przez premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Co się zmienia?

Koronawirus. Od dziś nowe obostrzenia. Wielkie zmiany w całym kraju
Od dzisiaj w życie wchodzą nowe ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa (PAP, PAP, Wojtek Jargiło)

Nowe obostrzenia zostały ogłoszone w trakcie konferencji prasowej. Mateusz Morawiecki poinformował, że kolejnym etapem w hamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa będzie już lockdown, określany przez premiera "narodową kwarantanną". Nastąpi ona, kiedy liczba zarażonych przekroczy 70-75 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców.

To ostatni etap, który może nas uchronić przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny. Chcemy maksymalnie spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce – mówił Morawiecki.

Koronawirus w Polsce. Sobota 7 listopada – jakie obostrzenia?

  • W hotelach mogą zatrzymywać się wyłącznie osoby przebywające w podróży służbowej: od 7 do 29 listopada.
  • Zamknięcie instytucji kultury, takich jak ogniska muzyczne, kina, muzea, galerie sztuki oraz domy kultury: od 7 do 29 listopada.
  • Zamknięcie galerii handlowych – otwarte pozostaną wyłącznie sklepy z artykułami dla zwierząt, spożywczymi, środkami chemicznymi, prasą oraz remontowo-budowlanymi. Czynne będą również apteki i punkty usługowe.
  • W sklepach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych obowiązuje limit 1 osoby na 10 metrów kwadratowych. W lokalach powyżej 100 metrów kwadratowych – 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. Od 7 do 29 listopada.
  • W kościołach obowiązuje limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych: od 7 do 29 listopada.

Rząd podjął również decyzję o przedłużeniu do 29 listopada już istniejących obostrzeń. Dodatkowo od poniedziałku 9 listopada nastąpi rozszerzenie nauczania zdalnego na uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że nauczyciele otrzymają specjalny bon o wartości 500 złotych na zakup akcesoriów niezbędnych do nowego sposobu prowadzenia zajęć.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. "Możemy budować szpitale w każdej chwili"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić