o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Koronawirus: pandemia COVID-19 nie zakończy się szybko. Przewidywania eksperta od chorób zakaźnych

237
Podziel się

Słynny amerykański immunolog dr Anthony Fauci zabrał głos na temat skutków pandemii COVID-19. Wyraził opinię, że w ciągu kolejnych czterech miesięcy koronawirus przyniesie tragiczne konsekwencje dla całego świata. Uważa również, że ludzkość nie zwalczy choroby tak szybko, jak się niektórzy spodziewają.

Koronawirus: pandemia COVID-19 nie zakończy się szybko. Przewidywania eksperta od chorób zakaźnych
(Getty Images)
bDZequjV

Doktor Anthony Fauci przedstawił swoje przewidywania na konferencji biotechnologów. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Biotechnology Innovation Organisation. Z obawy przed zarażeniem koronawirusem wystąpienie naukowca i dyskusja z moderatorem zostały wcześniej nagrane, a dopiero później przedstawione uczestnikom spotkania.

O mój Boże, kiedy to się skończy? Wciąż dopiero zaczynamy to wszystko rozumieć - mówił dr Fauci, którego cytuje "New York Times".
bDZequjX

Koronawirus: COVID-19 nie zniknie w ciągu kilku miesięcy

Jak podaje "New York Times", dr Fauci jest przekonany, że w ciągu kolejnych 4 miesięcy na COVID-19 zachorują i umrą mieszkańcy wszystkich części świata. Naukowiec przyznał, że spodziewał się takiego obrotu sprawy, nie przypuszczał jednak, że koronawirus zdoła w takim tempie opanować całą planetę.

W ciągu czterech miesięcy [koronawirus – przyp. red.] spustoszył cały świat. I to jeszcze nie koniec. (...) Skutecznie przenoszona choroba może rozprzestrzenić się na całym świecie w ciągu sześciu miesięcy lub roku, ale zajęło to około miesiąca – wyjaśnił Anthony S. Fauci.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Kopalnia Zofiówka jednym z największych ognisk. Głosy są podzielone

bDZequkd

Anthony Fauci odniósł się także do prac nad szczepionką na COVID-19. Doktor potwierdził informację, że kilka szczepionek weszło już w fazę testu na ludziach, a co najmniej jedna jeszcze w lipcu zacznie etap dużych badań. Nadal jednak pozostaje wiele wątpliwości odnośnie tego, jak koronawirus atakuje organizm, co może spowolnić powstanie szczepionki.

Naukowiec uważa, że koronawirus obnażył znaczące różnice w dostępie Amerykanów do opieki medycznej. Jak dowodzi, w najtrudniejszej sytuacji znalazły się osoby czarnoskóre, ponieważ częściej pracują w sektorach, w których nie ma możliwości zdalnego wykonywania obowiązków. Częściej cierpią także na przewlekłe choroby, jak cukrzyca czy nadciśnienie. Wskazał, że zniwelowanie tych nierówności wymaga wielu lat pracy, ponieważ wykonają one z czynników społeczno-ekonomicznych.

bDZequke

Fauci przypomniał, że organizacje non-profit apelują do rządów o powszechną dostępność leków. Ma nadzieję, że w obliczu międzynarodowego kryzysu koncerny farmaceutyczne zgodzą się na ustępstwa w kwestii wyrobów medycznych i szczepionek.

W dobrej wierze udostępnią go tym grupom, krajom i narodom, których tak naprawdę na nie [leki i szczepionki – przyp. red.] nie stać – stwierdził dr Fauci.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZequky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(237)
mama Madzi
11 miesięcy temu
Zabrał głos to znaczy przerwał milczenie - burza w sieci.
Ha ha
11 miesięcy temu
We'll come after you...
alan
11 miesięcy temu
O ile się nie mylę (sprawdźcie to) Anthony S. Fauci jest finansowany przez pana Billa Gatesa.
bDZequkz
Malina
11 miesięcy temu
pierw byla gretynka, teraz musimy sluchac innych dzieciolow
Jonha
11 miesięcy temu
Tych ktorzy twierdza ze epidemia przeminela , wycisza sie tylko publikacje jak straszne przypadki epidemi sa publikowane zyjemy jak za czasow najwiekszej dyktatury wszyscy maja krakac w wytyczonym kierunku a odstepstwa sa pietnowane To jest chore i jak wirus. Przyniesie skutki.
wolf
11 miesięcy temu
ten wirus nazywa sie tel aviv……..
Ewa
11 miesięcy temu
Chcą szczepionki przeforsowac które mogą być takie jak te .."...Badania opublikowane w 2014 r. przez Instytut im. Roberta Kocha w Berlinie pokazały, że z około 130 tys. operacji usunięcia macicy wykonanych tylko jednego roku w Niemczech, aż 80 proc. było niepotrzebnie! - informuje ginekolog dr Paweł Szymanowski, kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa w krakowskim Szpitalu na Klinach."
Zm
11 miesięcy temu
Ten kto uruchomił wirusa ma też lek i szczepionkę trzeba się tym zająć
pawel
11 miesięcy temu
a słynny Immunolog Antony wie kto zmutował wirusa grypy ??? bo gdzie to my dokładnie wiemy !
maga
11 miesięcy temu
"W ciągu czterech miesięcy ( korona...) spustoszył cały świat". Czy ktoś widzi spustoszony Swiat????? Już za ten cytat FAUCI do kryminału i jeszcze kilku razem z nim!!!!!!!!!!!!
Daria
11 miesięcy temu
Wystarczy starszy gość z niezwykle urocza niewinna minka i masy wierzą w jego kłamstwa. Zniewolone masy. Ludzi myślących niewielu, choc po troszku się budzą.
TNA
11 miesięcy temu
A z czego on jest słynny? Chyba za znajomości z Gatesem
...
11 miesięcy temu
Eksperci od pół roku tylko czarno wróżą i straszą. Raczej nie w tym celu są zatrudniani, a wręcz przeciwnie - czy się mylę ?
bDZequkr
myslacy
11 miesięcy temu
Ten pan powinien udac sie na badania do dobrego specialisty ale nie mysle ze mu ktos jest w stanie pomoc ! Niech nie straszy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić