Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Koronawirus: pandemia COVID-19 nie zakończy się szybko. Przewidywania eksperta od chorób zakaźnych

237
Podziel się

Słynny amerykański immunolog dr Anthony Fauci zabrał głos na temat skutków pandemii COVID-19. Wyraził opinię, że w ciągu kolejnych czterech miesięcy koronawirus przyniesie tragiczne konsekwencje dla całego świata. Uważa również, że ludzkość nie zwalczy choroby tak szybko, jak się niektórzy spodziewają.

Koronawirus: pandemia COVID-19 nie zakończy się szybko. Przewidywania eksperta od chorób zakaźnych
(Getty Images)
bCYNpKth

Doktor Anthony Fauci przedstawił swoje przewidywania na konferencji biotechnologów. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Biotechnology Innovation Organisation. Z obawy przed zarażeniem koronawirusem wystąpienie naukowca i dyskusja z moderatorem zostały wcześniej nagrane, a dopiero później przedstawione uczestnikom spotkania.

O mój Boże, kiedy to się skończy? Wciąż dopiero zaczynamy to wszystko rozumieć - mówił dr Fauci, którego cytuje "New York Times".
bCYNpKtj

Koronawirus: COVID-19 nie zniknie w ciągu kilku miesięcy

Jak podaje "New York Times", dr Fauci jest przekonany, że w ciągu kolejnych 4 miesięcy na COVID-19 zachorują i umrą mieszkańcy wszystkich części świata. Naukowiec przyznał, że spodziewał się takiego obrotu sprawy, nie przypuszczał jednak, że koronawirus zdoła w takim tempie opanować całą planetę.

W ciągu czterech miesięcy [koronawirus – przyp. red.] spustoszył cały świat. I to jeszcze nie koniec. (...) Skutecznie przenoszona choroba może rozprzestrzenić się na całym świecie w ciągu sześciu miesięcy lub roku, ale zajęło to około miesiąca – wyjaśnił Anthony S. Fauci.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Kopalnia Zofiówka jednym z największych ognisk. Głosy są podzielone

bCYNpKtp

Anthony Fauci odniósł się także do prac nad szczepionką na COVID-19. Doktor potwierdził informację, że kilka szczepionek weszło już w fazę testu na ludziach, a co najmniej jedna jeszcze w lipcu zacznie etap dużych badań. Nadal jednak pozostaje wiele wątpliwości odnośnie tego, jak koronawirus atakuje organizm, co może spowolnić powstanie szczepionki.

Naukowiec uważa, że koronawirus obnażył znaczące różnice w dostępie Amerykanów do opieki medycznej. Jak dowodzi, w najtrudniejszej sytuacji znalazły się osoby czarnoskóre, ponieważ częściej pracują w sektorach, w których nie ma możliwości zdalnego wykonywania obowiązków. Częściej cierpią także na przewlekłe choroby, jak cukrzyca czy nadciśnienie. Wskazał, że zniwelowanie tych nierówności wymaga wielu lat pracy, ponieważ wykonają one z czynników społeczno-ekonomicznych.

Fauci przypomniał, że organizacje non-profit apelują do rządów o powszechną dostępność leków. Ma nadzieję, że w obliczu międzynarodowego kryzysu koncerny farmaceutyczne zgodzą się na ustępstwa w kwestii wyrobów medycznych i szczepionek.

bCYNpKtq
W dobrej wierze udostępnią go tym grupom, krajom i narodom, których tak naprawdę na nie [leki i szczepionki – przyp. red.] nie stać – stwierdził dr Fauci.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCYNpKtK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(237)
mnmn
4 miesiące temu
Przygotowują grunt pod obowiązkowe szczepienia
Jam
4 miesiące temu
Era internetu dopiero ujawniła skalę głupoty mas i zapoczątkowała nowy rozdział jej eksploatacji
OMG
4 miesiące temu
Jak widzę na początku artykułu że korona wirus spustoszył świat od razu wiadomo by dalej nie czytać tych wypocin.
bCYNpKtL
ojciec
4 miesiące temu
Następny podstarzały pan z tytułem naukowym, który boi się, że mu emeryturę grypa przerwie. Jak się boi grypy, to niech siedzi w domu i czeka na udar. Wiedzę na temat grypy 2020, czerpiemy od ludzi, którzy (nie)mówią, że sami są w grupie największego zagrożenia ciężkimi konsekwencjami każdej choroby, bo w pewnym wieku, wybaczcie profesorowie, że muszę Wam to powiedzieć: ludzie są bardziej podatni na wszelkie choroby, a głupia infekcja może się wiązać z uruchomieniem łańcucha wydarzeń zdrowotnych przez które trzeba walczyć o życie. Dlaczego jednak przez to mają cierpieć dzieci skazane na zamknięcie, brak kontaktów i edukacji? To zabrnęło tak daleko, że teraz wszyscy odpowiedzialni za zakazy i restrykcje już muszą się bać reakcji ludzi na prawdę i brnąć w to największe oszustwo w historii ludzkości.
o/,
4 miesiące temu
Pandemia czy 5G to nowoczesne choroby dotąd nikomu nie znane i niewidoczne cóż przykro o tym pisać ale taka jest prawda i oby u nas jak najmniej ludzi chorowało i miało jakieś problemy zdrowotne
Najnowsze komentarze (237)
mama Madzi
3 miesiące temu
Zabrał głos to znaczy przerwał milczenie - burza w sieci.
Ha ha
3 miesiące temu
We'll come after you...
alan
3 miesiące temu
O ile się nie mylę (sprawdźcie to) Anthony S. Fauci jest finansowany przez pana Billa Gatesa.
Malina
3 miesiące temu
pierw byla gretynka, teraz musimy sluchac innych dzieciolow
Jonha
3 miesiące temu
Tych ktorzy twierdza ze epidemia przeminela , wycisza sie tylko publikacje jak straszne przypadki epidemi sa publikowane zyjemy jak za czasow najwiekszej dyktatury wszyscy maja krakac w wytyczonym kierunku a odstepstwa sa pietnowane To jest chore i jak wirus. Przyniesie skutki.
wolf
3 miesiące temu
ten wirus nazywa sie tel aviv……..
Ewa
3 miesiące temu
Chcą szczepionki przeforsowac które mogą być takie jak te .."...Badania opublikowane w 2014 r. przez Instytut im. Roberta Kocha w Berlinie pokazały, że z około 130 tys. operacji usunięcia macicy wykonanych tylko jednego roku w Niemczech, aż 80 proc. było niepotrzebnie! - informuje ginekolog dr Paweł Szymanowski, kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa w krakowskim Szpitalu na Klinach."
Zm
3 miesiące temu
Ten kto uruchomił wirusa ma też lek i szczepionkę trzeba się tym zająć
bCYNpKtD
pawel
3 miesiące temu
a słynny Immunolog Antony wie kto zmutował wirusa grypy ??? bo gdzie to my dokładnie wiemy !
maga
3 miesiące temu
"W ciągu czterech miesięcy ( korona...) spustoszył cały świat". Czy ktoś widzi spustoszony Swiat????? Już za ten cytat FAUCI do kryminału i jeszcze kilku razem z nim!!!!!!!!!!!!
Daria
3 miesiące temu
Wystarczy starszy gość z niezwykle urocza niewinna minka i masy wierzą w jego kłamstwa. Zniewolone masy. Ludzi myślących niewielu, choc po troszku się budzą.
TNA
3 miesiące temu
A z czego on jest słynny? Chyba za znajomości z Gatesem
...
3 miesiące temu
Eksperci od pół roku tylko czarno wróżą i straszą. Raczej nie w tym celu są zatrudniani, a wręcz przeciwnie - czy się mylę ?
myslacy
3 miesiące temu
Ten pan powinien udac sie na badania do dobrego specialisty ale nie mysle ze mu ktos jest w stanie pomoc ! Niech nie straszy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić