Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus powrócił. Panika w Nowej Zelandii

135

Po ponad 100 dniach bez zarażeń w Nowej Zelandii potwierdzono nowe przypadki koronawirusa. Premier podjęła decyzję o przywróceniu obostrzeń i wprowadzeniu blokady w mieście, w którym miały miejsce zakażenia. Wśród mieszkańców wybuchła panika.

Koronawirus powrócił. Panika w Nowej Zelandii
(YouTube)

W Auckland – największym mieście Nowej Zelandii – potwierdzono cztery przypadki SARS-CoV-2. Wszystkie zarażone osoby są członkami jednej rodziny.

Koronawirus w Nowej Zelandii. Władze apelują o spokój

Mieszkańcom Auckland polecono, aby przez 72 godziny powstrzymywali się od zbędnych wyjść. Premier Jacinda Ardern nalega, aby opuszczać dom wyłącznie do pracy, po niezbędne zakupy spożywcze lub ewentualnie udać się spacer po parku.

Jak podaje "Daily Mail", wielu mieszkańców Auckland wpadło w panikę. Zaczęli oni masowo wykupować cały asortyment supermarketów, żeby zrobić zapasy na czas wprowadzenia blokady. W konsekwencji na parkingach przed sklepami zabrakło wolnych miejsc, a sami klienci byli zmuszeni czekać w długich kolejkach do kas.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jacinda Ardern była zmuszona zaapelować do mieszkańców Auckland. Wspólnie z Philem Goffem, burmistrzem miasta, prosili o spokój oraz przestrzeganie zasad dystansu społecznego. Ostatnie polecenie odnosiło się zwłaszcza do osób, które zdecydowały się na zakupy w galeriach handlowych.

Ponieważ część osób zdecydowała się na wyjazd z Auckland przed wprowadzeniem blokad, na autostradach utworzyły się korki. Sposób, w jaki rząd Nowej Zelandii wprowadził obostrzenia, został skrytykowany przez opozycję. Judith Collins, jej liderka, określiła kryzys wywołany przez pandemię COVID-19 "ewidentną porażką".

Wyraźnie ponieśliśmy rozczarowującą porażkę. Nowozelandzka Partia Narodowa będzie szukała wyjaśnienia i jasnych odpowiedzi na temat sytuacji, w której się obecnie znajdujemy – cytuje liderkę opozycji "Daily Mail".
Zobacz także: Zobacz też: Żółte i czerwone strefy w Polsce. "Pieniądze z tarcz powinny trafić do tych powiatów"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić