Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Nowa Zelandia. Nauczyciel uderzył ucznia, bo ten uznał, że jego wąsy są "jak u pedofila"

0

Wobec nauczyciela z Nowej Zelandii zostały podjęte kroki dyscyplinarne po tym, jak uderzył 13-letniego ucznia, który powiedział mu, że jego wąsy wyglądają "jak u pedofila".

Nowa Zelandia. Nauczyciel uderzył ucznia, bo ten uznał, że jego wąsy są "jak u pedofila"
(iStock.com, NuPenDekDee)

Jego zachowanie i potraktowanie 13-latka zostało uznane jako poważne przewinienie. Do incydentu doszło w 2018 roku podczas gry w rugby. Kiedy nauczyciel zszedł z boiska, uczeń zaczął naśmiewać się z wąsów mężczyzny.

Nauczyciel podszedł do nastolatka i zapytał, czy "chciałby oberwać w twarz". Uczeń wskazał na policzek i powiedział: "tak, właśnie tu". Pedagog podniósł rękę na ucznia, a następnie przyznał, że "teraz nie jest mu tak do śmiechu".

W oświadczeniu, które nauczyciel skierował do władz, oświadczył, że czuł się sfrustrowany przez zachowanie 13-letniego ucznia. Został nazwany "pedofilem" i to wyprowadziło go z równowagi. Władze uznały jednak, że to "bardzo poważne wykroczenie":

Jego zachowanie było nie do przyjęcia i dawało bardzo słaby przykład uczniowi, nie wspominając już o tym, że mogło to mieć bardzo poważne konsekwencje dla chłopca...

Imię i nazwisko ucznia nie zostało ujawnione. Wobec nauczyciela zostaną wyciągnięte konsekwencje. Nie wiadomo jeszcze, jakie i nie wiadomo, czy pedagog zostanie zwolniony.

Zobacz także: Koźmiński: nauczyciel powinien być partnerem, przyjacielem

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić