Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Ten kraj świętował 100 dni bez koronawirusa. Dwa dni później wirus powrócił

11

Premier Nowej Zelandii poinformowała, że w kraju ponownie wprowadzono obostrzenia związane z koronawirusem. Zarządzenie zostało wydane po tym, jak w Auckland wykryto cztery przypadki zakażenia. W konsekwencji doszło do zamknięcia całego miasta. W kraju dopiero co świętowano 100 dni bez koronawirusa.

Ten kraj świętował 100 dni bez koronawirusa. Dwa dni później wirus powrócił
Premier Jacinda Ardern ogłosiła przywrócenie obostrzeń w związku z koronawirusem (Getty Images, Hagen Hopkins , Stringer)

Koronawirusa nie stwierdzono w Nowej Zelandii przez 102 dni. Teraz w Auckland potwierdzono łącznie cztery przypadki zakażenia. Wszyscy chorzy na COVID-19 są członkami jednej rodziny.

Koronawirus w Nowej Zelandii. Premier Jacinda Ardern apeluje do mieszkańców

Mieszkańcy Auckland są zachęcani przez premier, aby maksymalnie ograniczyli wyjścia z domu. Jacinda Ardern apeluje, aby udawali się tylko do pracy, na spacer do parku lub po zakupy w supermarkecie.

Aby powstrzymać rozprzestrzenia się choroby, zostańcie w domu i zachowujcie tak, jakbyście byli chorzy na COVID-19 i jakby mieli ją ludzie wokół was – powiedziała premier Nowej Zelandii, cytowana przez Sky News.
Zobacz także: Zobacz też: Nawet 300 tysięcy zgonów na koronawirusa w USA. Specjaliści prezentują nowe dane

W środę 12 sierpnia przedstawiciele policji podzielą się szczegółami odnośnie blokady drogowej w Auckland. Szkoły, przedszkola i żłobki w całym kraju zostały zamknięte – mogą z nich korzystać jedynie dzieci kluczowych pracowników.

Mieszkańcy Nowej Zelandii nie mogą się spotykać w gronie większym niż 10 osób. Zarządzono również zamknięcie barów i restauracji.

Ograniczenia zaczną obowiązywać przez trzy dni, począwszy od piątku 14 sierpnia. Jacinda Ardern wyraziła nadzieję, że w tym czasie rząd zdoła trafnie ocenić stan epidemii COVID-19 w Nowej Zelandii.

Te trzy dni dadzą nam czas na ocenę sytuacji, zebranie informacji, (...) abyśmy mogli dowiedzieć się więcej o tym (...) i podjąć decyzję, jak zareagować, gdy będziemy posiadali dalsze informacje – zapowiedziała Jacinda Ardern.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić