o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Wielki pożar w największej fabryce szczepionek na COVID-19

180
Podziel się

W Serum Institute w Indiach doszło do niebezpiecznego pożaru. To największy taki obiekt, który produkuje szczepionki na koronawirusa. Oficjalnie potwierdzono, czy ogień dotarł do magazynu, gdzie były one przechowywane. Rząd zapowiedział wszczęcie śledztwa w sprawie okoliczności zdarzenia.

Wielki pożar w największej fabryce szczepionek na COVID-19
Pożar w największej fabryce szczepionek. (PAP, EPA)
bEhvFWwl

Pożar wybuchł w czwartek 21 stycznia w Serum Institute w Pune w zachodnich Indiach. W chwili pojawienia się płomieni w budynku przebywały cztery osoby. Według doniesień India Today troje z nich udało się już wydostać.

Koronawirus. Płonie największa fabryka szczepionek na COVID-19

Komisarz lokalnej policji potwierdził, że strażakom wciąż nie udało się w pełni ugasić fabryki. Wersja przedstawiona przez funkcjonariusza stoi w sprzeczności z medialnymi doniesieniami: jak twierdzi, ewakuacja personelu już się zakończyła.

Akcja gaszenia pożaru trwa. Wszyscy opuścili już budynek, ale na wszelki wypadek sprawdzimy go ponownie. Ogień zostanie ugaszony za godzinę – przekazał komisarz policji w rozmowie z agencją informacyjną ANI.
bEhvFWwn

Jednocześnie komisarz zapewnił, że w pożarze nie ucierpiały żadne szczepionki na koronawirusa. Jak dowodzi, ogień pojawił się w części budynku oddalonej od magazynu, gdzie przechowywano produkty.

Nie wystąpiły żadne problemy ani w wytwórni, ani w magazynie, gdzie przechowywane są szczepionki – zapewnił komisarz (ANI).
bEhvFWwt

O szczegółach wybuchu pożaru poinformował media minister zdrowia stanu Maharasztra. Jak już wiadomo - oficjalnie w pożarze zginęło 5 osób.

Pożar wybuchł około godziny 14 w nowo wybudowanym budynku w M SSE III w rejonie Manjri. Trwały prace związane z instalacją elektrowni rotawirusowej. Pożar został spowodowany przez iskrę spawalniczą, podczas gdy materiał łatwopalny pogorszył pożar. Co najmniej pięć gaśnic przeciwpożarowych i trzy cysterny zostały rzucone na miejsce. Zgaszenie ognia zajęło około dwóch-trzech godzin. Po ugaszeniu, kiedy władze weszły do ​​środka, znaleziono 5 ciał - podaje Rajesh Tope, minister zdrowia stanu Maharasztra (The Hindu).
bEhvFWwu

Spośród 5 ofiar, które wymieniono w komunikatach medialnych, większość to robotnicy, przekazał mediom burmistrz. Potwierdził tę informację w rozmowie z The Hindu.

Uważa się, że pięciu zmarłych było robotnikami - mówi Pune Murlidhar Mohol.

Żeby zabezpieczyć magazyn ze szczepionkami przed ogniem, strażacy byli zmuszeni wypompować z otoczenia fabryki całą wodę. Indyjski polityk Uddhav Thackeray zwołał konferencję prasową. Zapowiedział też, że w sprawie okoliczności zaprószenia ognia zostanie wszczęte śledztwo.

bEhvFWwv
Zostanie wszczęte dochodzenie, które pozwoli ustalić przyczyny pożaru – zapowiedział Uddhav Thackeray w trakcie konferencji prasowej (Daily Star).

W Serum Institute w Pune trwa produkcja szczepionki Covishield, za której powstaniem stoją koncern AstraZeneca oraz naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Obiekt sąsiaduje z fabryką szczepionki BCG, stosowanej w celu zapobieżeniu zachorowaniu na gruźlicę, i to właśnie tam miał rozpocząć się pożar.

W budynku, w którym wybuchł pożar, produkuje się szczepionkę BCG, która nie ma nic wspólnego z Covidshield – podkreślił Uddhav Thackeray (Daily Star).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhvFWwO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(180)
:):):)
5 miesięcy temu
No dawno się tak nie uśmiałem:)) Najpierw zrobili wirusa, potem zbili na nim majątek, a teraz juz wystarczy to palimy fabrykę szczepionek. No polityka:)
Bodzio
5 miesięcy temu
Autor artykułu powinien trochę uściślić liczbę osób. W budynku były 4 osoby, trzem udało się opuścić budynek mimo to 5 zginęło. Matematycznie to się nie zgadza.
Zbych
5 miesięcy temu
Podpalacza należałoby uznać za ŚWIĘTEGO!!!!
bEhvFWwP
Vid
5 miesięcy temu
No chyba już wojna mafii. Jak kowidioci zaszczepieni? Żyją jesszcze ?
🦧🦧🦧
5 miesięcy temu
A szef WKO dostał zawalu🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
szok
5 miesięcy temu
Najwazniejsze,że szczepionki nie ucierpiały,a że zginęło 5 osób...
szok
5 miesięcy temu
Najwazniejsze,że szczepionki nie ucierpiały,a że zginęło 5 osób...
to tyle
5 miesięcy temu
Elektrownia rotawirusowa...
XYZ
5 miesięcy temu
przecież to normalne, że główny producent zwalcza konkurencję! ;) business is business ;) nie ma zmiłuj się! ;)
Grypa
5 miesięcy temu
I to jest bardzo dobra wiadomosc
midkar
5 miesięcy temu
Dzwonili w kościele,ale nie wiadomo w którtm,ja podejrzewam,że pali się fabryka szczepionek nie na covida tylko na rotawirusa,tj.szczepionka doustna dla dzieci
qwee
5 miesięcy temu
Konkurencja
Cj67
5 miesięcy temu
Astrazeneka nie ma jeszcze pozwolenia w UE, więc w czym problem? konkurencja nie śpi,a te szczepionki z Astry są 5razy tańsze od phajzera
bEhvFWwH
hity wiekowe
5 miesięcy temu
Przy -70 stopnich ogien sie zapalil wow pandemia tworcza nawet mroz sie topi od goraczki
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić