Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Koronawirus rozprzestrzenia się na farmach norek. Zabito już ponad milion zwierząt

22
Podziel się:

Ogniska koronawirusa odkryto w Holandii i Hiszpanii na kilkudziesięciu farmach norek. Naukowcy sprawdzają, w jaki sposób doszło do zakażeń i czy norki mogły zarazić wirusem SARS-CoV-2 ludzi.

Koronawirus rozprzestrzenia się na farmach norek. Zabito już ponad milion zwierząt
Koronawirus na farmach norek (Pixabay)

Koronawirus na farmach norek w Holandii i Hiszpanii

Na kilkudziesięciu farmach norek w Hiszpanii i Holandii wykryto koronawirusa. Władze obu państw zdecydowały się zabić zwierzęta, w obawie przed tym, że wirus przeniesie się na ludzi.

W tym momencie naukowcy badają, jak mogło dojść do zakażenia na farmach norek. Ważna będzie też informacja, czy zakażone zwierzęta futerkowe mogły zarazić koronawirusem ludzi.

Czy człowiek może zarazić się koronawirusem od zwierząt?

Od początku pandemii koronawirusa naukowcy twierdzą, że jest to wirus odzwierzęcy, pochodzący od nietoperzy. Jakiś czas temu pojawiły się jednak informacje, że człowiek nie zaraził się bezpośrednio od nietoperza, tylko z pośrednictwem pancernika. Nie ma jednak jeszcze badań, które by tę teorię w 100 proc. potwierdziły.

Teraz trwają badania dotyczące koronawirusa na farmach norek. Na ich podstawie naukowcy chcą potwierdzić lub definitywnie wykluczyć, czy człowiek może zarazić się wirusem SARS-CoV-2 od zwierząt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Peacemen
2 lata temu
I nie trzeba ustawy!
Wu Han Klan
2 lata temu
Ale bzdury, zęby wykręca
Prawda
2 lata temu
Każde zwierzę odczuwa ból i cierpienie. Znają też człowieka który zgotował im ten los. Nie wiedzą jedynie dlaczego człowiek ich zabija i po co. Znają tylko złe oblicze pana światów.
Polka
2 lata temu
Jak nadal będą ludzie tak postępować jak postępują wymrzemy wszyscy.gdzie jest policja i sanepit nikt nie sprawdza kościołów byłam dziś na pogrzebie połowa ludzi nie miała masek A ksiądz nie raczył zwrócić uwagę swym owieczkom by raczył założyć maski
Jeanny
2 lata temu
nie zabijajcie niewinnych zwierząt !
Maciek
2 lata temu
Dzień bez bzdurnej teorii o covid, dniem straconym.
Trus
2 lata temu
Nie rozumiem dlaczego nie dano szansy zwierzętom na uzdrowienie , może wykształciły by w sobie przeciwciała które można byłoby wykożystać. Zaczniemy wybijać masowo zwierzynę hodowlaną jak okaże się, ze też jest zarażona? A może zamiast leczyć, odrazu zacznijmy utylizować ludzi,tak jest taniej.
Xyxzxy
2 lata temu
Proponuje wybić jeszcze bydło, bo też mają koronawirusy. Ludzi przy okazji też bo przy każdym przeziębieniu atakują nas między innymi właśnie one. Cyrk na kołach na tym świecie się dzieje, a WHO robi z ludźmi co tylko chce...
Jolka
2 lata temu
Tak wybijcie wszystkie zwierzęta. Tylko patrzec jak ludzie będą zabijać i wyrzucać swoje zwierzęta. Do czego doprowadzili ten świat pazerni chciwi i bezwzględni miliarderzy.
Bartek
2 lata temu
Czy za fałszywe wiadomości można karanie odpowiadać?
Bacia
2 lata temu
Kitajce zgotowali nam ten los...
Elf
2 lata temu
To już jest bandyckie zagranie.
Baja
2 lata temu
Zwierzęta zawsze chorowały na koronowirusa, tylko inne odmiany. A może ten artykuł to fake news
Anty
2 lata temu
W 21 wieku farmy norek to wstyd dla ludzkości..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić